Raków Częstochowa niebawem pobije klubowy rekord transferowy

Raków Częstochowa niebawem pobije klubowy rekord transferowy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Wąsowski [Weszlo.com]

Wykupienie przez Raków Częstochowa Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny będzie największym transferem w historii wicemistrza Polski - pisze Maciej Wąsowski z Weszlo.com.

Stratos Svarnas występuje w Rakowie Częstochowa na zasadzie wypożyczenia. O tym, że lider Ekstraklasy jest zdecydowany na wykupienie go z AEK-u Ateny już w listopadzie informował Sport24.gr. Od tego minęło już trochę czasu i nie doczekaliśmy się komunikatu w tej sprawie, ale nie oznacza to, że wicemistrz Polski się rozmyślił.

Jak pisze Maciej Wąsowski, Raków ma czas na przelanie środków do końca kwietnia i do tego dojdzie. W najbliższych tygodniach władze klubu będą rozmawiały z agentem 25-letniego środkowego obrońcy na temat warunków indywidualnego kontraktu.

W grę wejdzie 800 tysięcy euro, co zdaniem powyższego źródła będzie największą transakcją w historii częstochowian. Swego czasu pozyskali oni za podobne pieniądze Deiana Sorescu, ale prawdopodobnie było to bliżej 700 niż 800 tysięcy plus bonusy.

Wcześniej Grecy podawali, że AEK zagwarantował sobie też procent z potencjalnego kolejnego transferu Svarnasa.

Grek nie potrzebował wiele czasu, by wkomponować się w zespół Rakowa i szybko stał się pewnym punktem defensywy. W Ekstraklasie rozegrał w jego barwach 14 meczów, a licząc z Pucharem Polski i eliminacjami Ligi Konferencji Europy zanotował 21 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy