Raków Częstochowa po talent z ligi słowackiej

Raków Częstochowa po talent z ligi słowackiej
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Weszło.com

Na celowniku Rakowa Częstochowa znalazł się Alieu Fadera, o czym informuje Weszlo.com.

Raków Częstochowa ma za sobą najlepszy sezon w historii klubu. Dobra postawa podopiecznych Marka Papszuna przełożyła się wicemistrzostwo i Puchar Polski.

Działacze nie zamierzają jednak osiąść na laurach i mają nadzieje, że zespół spod Jasnej Góry będzie w stanie rywalizować w europejskich pucharach na dobrym poziomie.

Aby jednak tak się stało, potrzebne są wzmocnienia. O krok od przenosin do tej ekip jest Milan Rundić, o czym pisaliśmy w ostatnich dniach. Okazuje się, że nie tylko Serb może wzmocnić zespół.

Według Weszlo.com na radarach znalazł się także Alieu Fadera. Jest to skrzydłowy, który może grać też jako ofensywny pomocnik oraz napastnik.

Gambijczyk występuje w przedstawicielu słowackiej ekstraklasy, a konkretniej w ekipie FK Pohronie. Ma on za sobą bardzo dobry sezon, a eksperci twierdzą, że w tym przypadku mamy do czynienia z dużym talentem.

Problemem w całej sprawie może okazać się jednak cena. Nieoficjalnie mówi się, że obecny pracodawca zawodnika może oczekiwać za niego kwoty rzędu miliona euro.

Urodzony w Bakau zawodnik zanotował w niedawno zakończonym sezonie łącznie 33 występy. W tym czasie strzelił sześć bramek i zanotował dziewięć asyst.

Kontrakt wiąże Gambijczyka z FK Pohronie do 31 maja 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy