Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna

Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna fot. Raków Częstochowa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa poinformował o pozyskaniu Giánnisa Papanikoláou.

Nieprzeciętną aktywność na rynku transferowym przejawia do tej pory Raków Częstochowa. Wcześniej informowano między innymi o pozyskaniu Macieja Wilusza i Marcina Cebuli.

Teraz do tej grupy dołączył Giánnis Papanikoláou, który przenosi się do zespołu prowadzonego przez Marka Papszuna z Panioniosu na zasadzie transferu definitywnego.

Środkowy pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. Znalazła się w nim możliwość przedłużenia umowy o cztery sezony.

- To mobilny zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. Cechuje się on bardzo dobrą motoryką. Umiejętności piłkarskie pozwoliły mu zaistnieć w młodym wieku w lidze, co daje nadzieje, że będziemy mieć z niego pociechę w dłuższej perspektywie — powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

21-latek, który jest młodzieżowym reprezentantem Grecji, rozegrał w poprzednim sezonie 32 mecze. W tym czasie strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę.

Papanikoláou z kadrą U-21 walczy o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Obecnie Grecja zajmuje drugą lokatę w tabeli grupy 4, jednak traci tylko punkt do Czechów i ma mecz zaległy w zanadrzu. Na turniej awansuje zwycięzca grupy, a drugi zespół być może dostanie szansę walki w barażach.

Dla Rakowa to szósty transfer letniego okna. Wcześniej potwierdzono pozyskanie Vladislavsa Gutkovskisa, Marcina Cebuli, Michała Litwy, Macieja Wilusza i Branislava Pindrocha. Wszystkie przeprowadzki do Częstochowy dokonane zostały na zasadzie wolnych transferów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy