Raków Częstochowa z długo wyczekiwanym transferem. Trzecie letnie wzmocnienie [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa z długo wyczekiwanym transferem. Trzecie letnie wzmocnienie [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa

Milan Rundić zasilił szeregi Rakowa Częstochowa.

Wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski wykazywał zainteresowanie usługami serbskiego defensora jeszcze za czasów jego pobyt w MFK Karvina. Ówczesny pracodawca 29-latka zażądał jednak za niego zbyt wysokiej kwoty odstępnego, co skutecznie odstraszyło „Czerwono-Niebieskich” od podjęcia negocjacji z czeskim klubem.

Niedługo później Milan Rundić trafił ostatecznie na nasze boiska poprzez zawarcie kontraktu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Środkowy obrońca nie zdołał jednak pomóc utrzymać się „Góralom” w Ekstraklasie i w związku z tym skorzystał najprawdopodobniej z możliwości przedwczesnego zerwania z nimi współpracy.

Z zaistniałego faktu skorzystali przedstawiciele Rakowa Częstochowa, którzy sprowadzili do siebie piłkarza mającego w dorobku trzy mistrzostwa Słowacji (jedno ze Slovanem Bratysława - 2018/2019 i dwa z AS Trenčín - 2014/2015, 2015/2016) i związali się z nim dwuletnią umową z opcją jej przedłużenia o kolejne 24 miesiące.

- Szukaliśmy lewonożnego obrońcy dysponującego dobrymi warunkami fizycznymi. Milan jest też kolejnym zawodnikiem, który może pomóc nam swoim doświadczeniem. Wierzymy, że w Rakowie zaprezentuje maksimum swoich umiejętności - powiedział dyrektor sportowy Paweł Tomczyk.

Rundić wystąpił w 22 meczach w ostatnim sezonie i zdobył w nich jedną bramkę.

29-latek jest trzecim letnim wzmocnieniem „Czerwono-Niebieskich” po Žarko Udovičiciu z Lechii Gdańsk i wykupiony Zoranie Arseniciu z Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy