Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny

Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfermarkt

Raków Częstochowa może pochwalić się nie tylko prowadzeniem w Ekstraklasie, ale i liderem w rankingu najdroższych zawodników naszej ligi w zestawieniu Transfermarkt. Pierwsze miejsce w rankingu piastuje bowiem Vladan Kovačević.

Raków Częstochowa spisuje się obecnie w Ekstraklasie znakomicie i przewodzi tabeli z dorobkiem 61 punktów. Druga Legia Warszawa traci do drużyny Marka Papszuna aż dziewięć „oczek”.

Być może uda się to nieco zniwelować już w sobotę, bo wtedy obie te ekipy zmierzą się w ligowych warunkach.

Zanim jednak hitowe spotkanie naszej ligi, to branżowy portal Transfermarkt postanowił dokonać roszad w kwestii wycen poszczególnych zawodników.

„Po zakończeniu serii wiosennych aktualizacji wartości rynkowych w czołowych ligach europejskich, Transfermarkt przeprowadził i w polskiej ekstraklasie tak zwany update” - czytamy.

Redaktorzy uznali zatem, że w tym momencie najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie jest Vladan Kovačević, którego wycenia się aż na osiem milionów euro. Podium uzupełniają Michał Skóraś z Lecha Poznań (sześć milionów euro) oraz Kacper Tobiasz, występujący na co dzień w Legii Warszawa (cztery miliony euro).

Dalej znajdują się Ivi López (trzy i pół miliona euro), Fran Tudor (trzy miliony euro), Mikael Ishak (trzy miliony euro), Maik Nawrocki (dwa i pół miliona euro), Jesper Karlström (dwa i pół miliona euro) oraz Szymon Włodarczyk (dwa miliony euro).

Największy wzrost wartości zanotował wspomniany Kovačević, którego cena od ostatniego notowania jest o pięć milionów euro wyższa.

Autorem największego spadku jest z kolei João Amaral. Portugalczyk wcześniej „kosztował” według Transfermarkt trzy miliony euro, a teraz potencjalny nabywca powinien za niego zapłacić raptem 900 tysięcy euro.

Najdrożsi zawodnicy w Ekstraklasie według Transfermarkt:

1. Vladan Kovačević (Raków Częstochowa) - 8 milionów euro;

2. Michał Skóraś (Lech Poznań) - 6 milionów euro;

3. Kacper Tobiasz (Legia Warszawa) - 4 miliony euro;

4. Ivi López (Raków Częstochowa) - 3,5 miliona euro;

5. Fran Tudor (Raków Częstochowa) - 3 miliony euro;

5. Mikael Ishak (Lech Poznań) - 3 miliony euro;

7. Maik Nawrocki (Legia Warszawa) - 2,5 miliona euro;

7. Jesper Karlström (Lech Poznań) - 2,5 miliona euro;

7. Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze) - 2,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy