Raków Częstochowa zdążył przed zamknięciem okna. Nowe kluby dwóch zawodników

Raków Częstochowa zdążył przed zamknięciem okna. Nowe kluby dwóch zawodników fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszlo.com

Raków Częstochowa pracował w ostatnich dniach intensywnie nad ulokowaniem Davida Mukonkole i Ephrahima Lombo w nowych klubach. Mimo początkowych problemów udało się spełnić ten cel - zapewnia portal Weszlo.com.

Nowy dyrektor sportowy mistrza Polski, Samuel Cárdenas, już na początku pracy w Częstochowie aktywował swoje afrykańskie kontakty. Dość niespodziewanie, i bez większego echa, zimą na Limanowskiego trafili Ephrahima Lombo i Davida Mukonkole.

O wspomnianym duecie nie wiadomo zbyt wiele. Pierwszy to 20-letni skrzydłowy, a drugi to 21-letni napastnik. To w zasadzie jedyne konkrety.

Cárdenas coś jednak w nich dostrzegł, dlatego sfinalizował podwójny transfer. Dość szybko jednak pojawił się problem. Dawid Szwarga nie zamierzał uwzględniać Kongijczyków w swojej kadrze. Nowy plan zakładał więc wypożyczenie - gra w trzecioligowych rezerwach nie pomogłaby zweryfikować skali talentu ofensywnych zawodników.

- Na tę chwilę żaden z nich nie dołączy do pierwszej drużyny, muszą udowodnić swoją wartość na innym poziomie - zapewniał szkoleniowiec „Medalików”.

Lombo i Mukonkole trafili zatem na testy do drugoligowej Polonii Bytom, gdzie nie zaprezentowali się najlepiej. Wydawało się więc, że to spalony grunt.

Jak donosi Weszlo.com, ostatecznie Lombo wzmocnił w ramach wypożyczenia bytomską ekipą. Umowa została już podpisana.

Szczęście uśmiechnęło się również do tego drugiego. Resztę sezonu spędzi on w GKS-ie Jastrzębie, który na co dzień także rywalizuje w drugiej lidze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomniana dwójka została zgłoszenia do rozgrywek.

Polonia Bytom zajmuje na ten moment 13. lokatę w ligowej tabeli. GKS Jastrzębie z trzema punktami mniej tkwi na zagrożonym spadkiem 16. miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy