Raków Częstochowa znalazł w końcu upragnionego zawodnika? Jego forma robi wrażenie [WIDEO]

Raków Częstochowa znalazł w końcu upragnionego zawodnika? Jego forma robi wrażenie [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa przez długi czas bezskutecznie poszukiwał bramkostrzelnego napastnika. Rolę tę zaczyna powoli przyjmować Ante Crnac, który prezentuje się naprawdę dobrze w rundzie wiosennej. „Od kilku tygodni ofensywa opiera się na nim” - napisał Krzysztof Marciniak.

Ante Crnac nie wywołał raczej większego poruszenia po transferze do Rakowa na początku września. Kibice oczekiwali zupełnie innego napastnika - doświadczonego i gwarantującego od razu bramki. Latem częstochowski klub łączono z kilkoma takimi nazwiskami, aczkolwiek do wyczekiwanego ruchu nie doszło.

Zimowe okno zakończyło się podobnie. Nowy dyrektor sportowy Samuel Cárdenas także nie podołał temu zadaniu.

W czasie bezowocnych poszukiwań coraz więcej sygnałów wysyłał wspomniany Crnac, którego Dawid Szwarga otoczył pełnym wsparciem.

Chorwat w rundzie wiosennej zaliczył już cztery trafienia i trzy asysty, wyrastając na czołową postać w szeregach „Medalików”.

W meczu z Legią Warszawa to właśnie on wykorzystał dośrodkowanie i zapewnił po strzale głową remis.

Nie samymi golami Crnac żyje. Mimo 190 centymetrów wzrostu jest zwinny i umiejętnie panuje nad piłką. Widać, że drzemie w nim spory potencjał.

„Od kilku tygodni ofensywa Rakowa opiera się na Crnancu, wygląda jak napastnik, którego Raków długo szukał” - skomentował Krzysztof Marciniak, dziennikarz Canal+ Sport.

Crnac to dla Rakowa obietnica świetlanej przyszłości i sporego zarobku. CIES Football Observatory w najnowszym zestawieniu wyceniło go na 4,8 miliona euro - trzeci najlepszy, po Filipie Marchwińskim i Kristofferze Velde, wynik w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy