Raków Częstochowa zwiększył ofertę za napastnika

2023-06-20 08:03:17; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Raków Częstochowa zwiększył ofertę za napastnika Fot. brewczynskinatanael / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Marcin Torz [Twitter]

Raków Częstochowa cały czas jest zainteresowany Erikiem Expósito - podaje Marcin Torz z „Super Expressu”.

Zainteresowanie Erikiem Expósito ze strony Rakowa Częstochowa sięga przynajmniej zimowego okna transferowego. Z ówczesnych doniesień mediów wynikało, że klub z województwa śląskiego doszedł do porozumienia ze Śląskiem Wrocław, ale nie udało się tego zrobić z samym piłkarzem, który oczekiwał zbyt dużych pieniędzy.

Mistrz Polski nie zrezygnował z chęci pozyskania 26-latka. Na początku czerwca między innymi Marcin Torz podał, że zaoferował on za napastnika 500 tysięcy euro, która to kwota była niższa od tej zaproponowanej zimą.

Teraz częstochowianie zwiększyli ofertę względem ostatniej. „Chyba wciąż za mało. Sądzę, że się dogadają” - napisał dziennikarz na Twitterze.

Expósito trafił do Śląska w 2019 roku. W czterech dotychczasowych sezonach spędzonych w Ekstraklasie zdobył kolejno osiem, dziewięć, 11 i siedem bramek. W ostatnich rozgrywkach strzelił też trzy gole w Pucharze Polski.

Raków pozyskał już jednego środkowego napastnika w ramach letniego okna. To Łukasz Zwoliński. Gracza Lechii Gdańsk sprowadzono na zasadzie wolnego transferu.

***

Raków Częstochowa finalizuje transfer obrońcy. Lech Poznań odpuścił rywalizację