Rangersi wzmacniają siłę ognia. OFICJALNIE: Transfery dwóch napastników

Rangersi wzmacniają siłę ognia. OFICJALNIE: Transfery dwóch napastników
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Rangers

Kemar Roofe oraz Cedrić Itten zasilili szeregi Rangers FC.

Rangersi w minionym sezonie zajęli drugie miejsce w tabeli Premiership. Oznacza to, że już niedługo wezmą udział w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Aby skutecznie powalczyć o awans w tych rozgrywkach, klubowe władze postanowiły dokonać wzmocnień.

Wicemistrz Szkocji potwierdził aż dwa transfery i w obu przypadkach mamy do czynienia z angażami środkowych napastników. Łącznie na ten cel przeznaczono 7,8 miliona euro.

Roofe (kosztował pięć milionów euro) zaledwie rok temu przeniósł się z Leeds United do Anderlechtu, gdzie w 16 występach (na więcej nie pozwoliły problemy zdrowotne) strzelił siedem goli, a przy następnych trzech asystował. Jamajczyk, który oprócz swojej nominalnej pozycji może także zająć miejsce na jednym ze skrzydeł, podpisał kontrakt ważny do 31 maja 2024 roku.

Na taki sam okres zawarto porozumienie z Ittenem, a więc atakującym, który przede wszystkim imponuje warunkami fizycznymi (189 centymetrów wzrostu). 23-latek dwie ostatnie kampanie spędził w Sankt Gallen, notując po drodze dwa spotkania w seniorskiej kadrze Szwajcarii. Jego dorobek w koszulce klubowej prezentuje się następująco: 63 występy, 36 trafień oraz 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy