Ranking UEFA: Awansu nie ma, ale Polska zbliżyła się do Kazachstanu i Węgier

Ranking UEFA: Awansu nie ma, ale Polska zbliżyła się do Kazachstanu i Węgier fot. OShuma / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA.COM

Zwycięstwo Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa spowodowało, że Polska przez 24 godziny zajmowała 27. miejsce w rankingu UEFA. Remis Kajratu Ałmaty z Omonią Nikozja przyczynił się do spadku „oczko” niżej.

Europejskie puchary były w tym roku dla polskich klubów naprawdę udane. Poza Pogonią Szczecin, która odpadła w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy z NK Osijek, swoje mecze wygrywały Śląsk Wrocław oraz Raków Częstochowa.

Najwięcej jednak do ekstraklasowego „wiana” wniosła Legia Warszawa. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza niespodziewanie awansował do fazy grupowej Ligi Europy, co zwiastowało być może kolejne zdobycze.

Pomimo tego, że mistrzowie Polski rozpoczęli zmagania na wyjeździe z wyżej notowanym Spartakiem Moskwa, to i tak byli w stanie walczyć z Rosjanami, jak równy z równym. Co więcej, w doliczonym czasie gry zdołali strzelić gola na wagę triumfy, a jego autorem był Lirim Kastrati.

Dzięki temu zwycięstwu nasza liga, chociaż na dzień zdołała przeskoczyć Kazachów i awansować na 27. miejsce w rankingu UEFA. Nasi bezpośredni rywale jednak grali w czwartek z Omonią Nikozja.

Wprawdzie nie wygrali, ale zremisowali z Cypryjczykami, co pozwoliło im przeskoczyć Ekstraklasę.

Nie ma co jednak załamywać rąk, bo strata do rywala została dzięki warszawskiej Legii zmniejszona. Co więcej, dzięki udanej wyprawie do Rosji, Polacy zbliżyli się do Węgrów na 0,500 punktów, czyli tyle, ile przysługuje za jedno zwycięstwo.

Jest to pokłosie porażki Ferencvárosi z Bayerem Leverkusen w Lidze Europy (1-2).

RANKING UEFA:

1. Anglia 89,355;
2. Hiszpania 81,570;
3. Włochy 64,188;
4. Niemcy 62,499;
5. Portugalia 44,549;
6. Francja 44,415;
------
25. Rumunia 16,400;
26. Węgry 15,875;
27. Kazachstan 15,500;
28. Polska 15,375;
29. Azerbejdżan 15,000.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy