Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Polska dopisała sobie kolejne punkty do dorobku w rankingu UEFA i jest na najlepszej drodze do osiągnięcia głównego celu w postaci zakończenia obecnych rozgrywek przynajmniej na 22. miejscu.

Nasz kraj w fazie grupowej europejskich rozgrywek ma dwóch przedstawicieli - Raków Częstochowa i Legię Warszawa. Ich postawa odpowiednio w Lidze Europy oraz Lidze Konferencji Europy ma kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiej piłki w kontekście wchodzącej w życie reformy UEFA.

Wpływa ona między innymi na obsadzenie uczestników poszczególnych rund eliminacyjnych. Dla nas istotne w tym aspekcie jest zakończenie trwającego sezonu przynajmniej na 22. miejscu, ponieważ daje ono mistrzowi Polski udział od drugiej fazy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Aspekty dotyczące pozostałych pucharów nie mają na obecny czas aż tak dużego znaczenia, ponieważ nie grozi nam spadek na 30. czy 34. lokatę, co skutkowałoby przesunięciami w eliminacjach Ligi Konferencji Europy czy utratą szansy zdobywcy Pucharu Polski na udział w kwalifikacjach Ligi Europy.

Podobnie w drugą stronę, gdzie mamy dużą stratę do 15. miejsca, gdzie dana krajowa federacja dostaje dwa kluby w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Czwartkowe zwycięstwo Legii Warszawa nad Aston Villą pozwoliło nam utrzymać 21. lokatę i stratę do wyprzedzającej nas Chorwacji oraz zwiększyć przewagę nad Szwecją, Rumunią (brak klubów w pucharach) i Cyprem.

Trudno nam będzie ewentualnie przeskoczyć jeszcze wyżej z powodu już sporej straty między innymi do Grecji, która ma aż cztery drużyny w europejskich pucharach i liczy na to, że zgromadzą one wystarczającą liczbę punktów, by wskoczyć na wspomniane 15. miejsce na zakończenia rozgrywek 2023/2024.

***

RANKING UEFA

1. Anglia - 90,303 (4 LM, 2 LE, 1 LKE)

2. Hiszpania - 76,864 (4 LM, 2 LE, 1 LKE)

3. Włochy - 73,141 (4 LM, 2 LE, 1 LKE)

4. Niemcy - 71,195 (4 LM, 2 LE, 1 LKE)

...

15. Norwegia - 26,875 (2 LM, 1 LE, 2 LKE)

16. Czechy - 26,550 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

17. Izrael - 26,125 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

18. Ukraina - 25,800 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

19. Grecja - 24,325 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

20. Chorwacja - 23,025 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

21. Polska - 22,875 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

22. Szwecja - 21,500 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

23. Rumunia - 21,375 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

24. Cypr - 21,350 (1 LM, 1 LE, 2 LKE)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy