Rashica coraz bliżej Premier League. Kosowianin zdecydowany na transfer!

Rashica coraz bliżej Premier League. Kosowianin zdecydowany na transfer! fot. Milot Rashica [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Fabrizio Romano | Nicolò Schira

Milot Rashica może w trwającym okienku transferowym opuścić szeregi Werderu Brema na rzecz kontynuowania swojej kariery w Aston Villi - poinformował „Bild”.

Reprezentant Kosowa należał bez wątpienia do jednych z wyróżniających się zawodników występujących w drużynie „Zielono-Białych” w minionym sezonie, który zakończył się dla ekipy z Weserstadion wywalczeniem szczęśliwego utrzymania w Bundeslidze po pokonaniu w barażach Heidenheim (0:0, 2:2).

W ten sposób ekipa z Bremy zyskała nadzieję na zatrzymanie w swoich szeregach 24-letniego skrzydłowego. Ten nie przejawia jednak chęci do spędzenia kolejnego roku w Werderze i chętnie zmieniłby otoczenie.

Przez pewien czas wydawało się, że Milot Rashica jest jednym z głównych faworytów do zastąpienia Timo Wernera w RB Lipsk. Piłkarz miał nawet osiągnąć stosowne porozumienie z „Bykami” w tej sprawie.

Fabrizio Romano zaprzeczył jednak tym doniesieniom i potwierdził informacje podane przez „Bild”, że bardzo mocno na sprowadzeniu do siebie Kosowianina zależy działaczom Aston Villi.

Sam 24-latek odniósł się w entuzjastyczny sposób do kontynuowania swojej kariery w Premier League i wyraził już gotowość do przeprowadzki na Wyspy Brytyjskie.

Zespół z Birmingham prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z Werderem w sprawie ustalenia wysokości kwoty odstępnego za skrzydłowego i jest gotów zapłacić za niego 18 milionów euro.

Ta propozycja nie zadowoli zapewne „Zielono-Białych”, ponieważ Rashica ma rzekomo zapisaną w obowiązującym kontrakcie klauzulę umożliwiającą mu opuszczenie niemieckiego klubu po wpłacie 38 milionów euro.

Sam piłkarz ma z kolei przygotowaną już umowę wiążącą go z nowym pracodawcą do końca sezonu 2024/2025.

24-letni skrzydłowy trafił do niemieckiej drużyny w styczniu 2018 roku z Vitesse. Od tego momentu wystąpił w 74 spotkaniach Werderu, w których zdobył 24 bramki oraz zanotował 14 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy