RB Lipsk: Duże szanse na letni transfer Forsberga

RB Lipsk: Duże szanse na letni transfer Forsberga fot. Emil Forsberg I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild I Spox.com

Według niemieckich mediów Emil Forsberg latem najprawdopodobniej pożegna się z RB Lipsk.

Na temat transferu szwedzkiego skrzydłowego spekulowało się już kilka okien temu. W różnym czasie Forsberga łączono m.in. z Arsenalem, Interem, Juventusem, Liverpoolem czy Manchesterem United. Koniec końców zawodnik został jednak w Lipsku, który oczekiwał za niego przynajmniej 50 milionów euro.  

Kontrakt Forsberga z niemieckim klubem jest ważny do 30 czerwca 2022 roku. Szwed, który w ostatnich sezonach borykał się z kilkoma kontuzjami i nie pokazał tyle, ile po nim oczekiwano, nie jest obecnie zadowolony ze swojej pozycji w zespole. 28-latek przyznaje wprost, że chciałby spróbować swoich sił w innej lidze i wiele wskazuje na to, że latem opuści Lipsk.  

Dziennikarze „Sport Bilda” i Spox.com przekonują, że Forsberg najchętniej przeniósłby się do Premier League. Kilka angielskich klubów spogląda w jego kierunku, ale na konkretne oferty trzeba jeszcze poczekać.  

Jak czytamy, latem Forsberg powinien być dostępny za około 20 milionów euro.  

Bilans Szweda z tego sezonu to 24 spotkania, dziewięć goli i cztery asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy