Real dokonuje pierwszego sporego letniego wzmocnienia. Hakimi wraca do Madrytu

Real dokonuje pierwszego sporego letniego wzmocnienia. Hakimi wraca do Madrytu fot. Borussia Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Achraf Hakimi będzie w nowym sezonie występował w Realu Madryt.

Marokańczyk trafił w lipcu 2018 roku do Borussii Dortmund na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z zespołu „Królewskich”.

Ekipa z Signal Iduna Park nie zapewniła sobie możliwości dokonania definitywnego wykupu utalentowanego zawodnika. W ostatnim czasie poczyniła jednak stosowne kroki zmierzające do ewentualnego pozyskania na stałe wszechstronnego piłkarza, ale uzyskała odpowiedź odmowną ze strony Realu Madryt.

Sam Achraf Hakimi także nie przejawił chęci do kontynuowania swojej przygody z futbolem w niemieckim zespole i przyznał otwarcie, że interesuje go powrót do hiszpańskiej drużyny lub transfer do innego klubu.

Wiele na to wskazuje, że 21-latek będzie w nowym sezonie reprezentował barwy „Królewskich”. Ma o tym świadczyć informacja opublikowana przez dziennikarzy „Mundo Deportivo”, którzy uważają, że Marokańczyk ma otrzymać po powrocie do Madrytu propozycję przedłużenia umowy na lepszych warunkach finansowych do 30 czerwca 2025 roku.

Obecny kontrakt defensora z Realem obowiązuje do zakończenia sezonu 2020/2021.

Hakimi miał już otrzymać zapewnienie ze strony Zinédine'a Zidane'a, że będzie chciał w dłuższej perspektywie korzystać z jego usług.

Marokańczyk rozegrał w sumie 65 spotkań dla Borussii Dortmund i strzelił w nich dziesięć bramek oraz zanotował siedemnaście asyst, z czego siedem trafień i dziesięć otwierających podań w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy