Real Madryt: Eden Hazard gotowy do gry

Real Madryt: Eden Hazard gotowy do gry fot. Eden Hazard I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Zondag

Lieven Maesschalck, fizjoterapeuta reprezentacji Belgii, zdradził, że Eden Hazard jest już w pełni przygotowany do powrotu na boisko.

29-latek do stolicy Hiszpanii trafił ubiegłego lata, a jego transfer z miejsca określono mianem galaktycznego. Nie można się jednak temu dziwić, gdyż w Chelsea był on absolutną gwiazdą, zaś w reprezentacji „Czerwonych Diabłów” do dzisiaj dzierży opaskę kapitańską. Nie bez znaczenia był również fakt, że kwota podstawowa operacji wyniosła 100 milionów euro.

Trudne początki

Zaczęło się od nadwagi, którą hiszpańscy dziennikarze szybko wypomnieli Hazardowi. Następnie gracza dopadły problemy mięśniowy, a gdy wydawało się, że powoli łapie on dawny rytm, doznał kontuzji kostki w prestiżowym meczu z Paris Saint-Germain. Dwa tygodnie po powrocie okazało się, że skrzydłowy ponownie ma problemy ze stawem skokowy, lecz tym razem potrzebna jest operacja.

Walka z czasem

Kiedy lekarz czuwający na przywróceniem stanu kostki utalentowanego zawodnika do pełnej sprawności zakończył zabieg przeprowadzony w Dallas, dla Belga oznaczało to, co najwyżej, powrót na końcówkę sezonu klubowego. Priorytetem było oczywiście wypracowanie odpowiedniej dyspozycji do czasu rozpoczęcia EURO 2020. Jak już wiemy, turniej nie odbędzie się tego lata, ale gracz i tak przeszedł przez cały etap rehabilitacji.

Gotowy do gry

Lieven Maesschalck udzielił wywiadu belgijskiemu „De Zondag”, w którym wyjawił, że jego podopieczny z kadry narodowej ma się już dobrze i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wrócił on na boisko.

– Bardzo dobrze go znam. Utrzymujemy ze sobą regularny kontakt. Naszym głównym celem było to, aby do EURO podszedł w jak najlepszej formie. Oczywiście wszystko to za zgodą Realu Madryt. Eden zrobił to, co było tylko możliwe, aby się odpowiednio przygotować. I jest gotowy. Jednak nie na EURO, tylko na powrót LaLigi. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Jak widać, kryzys związany z koronawirusem nie wpłynął na jego mentalność – oznajmił fizjoterapeuta „Czerwonych Diabłów”.

Hazard do tej pory w trykocie „Królewskich” rozegrał 15 spotkań, raz wpisał się na listę strzelców i zanotował pięć asyst. Pierwszym rywalem madrytczyków po restarcie rozgrywek będzie Eibar.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy