Real Madryt liczy na dodatkowy zastrzyk gotówki ze... sprzedaży gracza Freiburga

Real Madryt liczy na dodatkowy zastrzyk gotówki ze... sprzedaży gracza Freiburga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Real Madryt może otrzymać nawet dziesięć milionów euro z tytułu sprzedaży Philippa Lienharta przez SC Freiburg - poinformował „Kicker”.

Zespół „Breisgau-Brasilianer” może czuć się w pełni usatysfakcjonowany z dotychczasowych efektów współpracy z jedenastokrotnym reprezentantem Austrii.

Wkrótce może jednak zostać zmuszony do jego sprzedaży. Wynika to z faktu, że obowiązujący z nim kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca 2024 roku.

Tym samym SC Freiburg może mieć nadchodzącego lata ostatnią szansę na zgarnięcie atrakcyjne sumy z tytułu rozstania ze środkowym obrońcą, w którego umowie znajduje się klauzula odstępnego opiewająca na przynajmniej kilkanaście milionów euro.

„Kicker” zauważa jednak, że ekipa z Bundesligi nie zgarnie całej tej sumy, ponieważ będzie musiała się nią podzielić z... Realem Madryt.

Wynika to z tego, że Philipp Lienhart trafił do niemieckiego zespołu właśnie z „Królewskich”. Najpierw w ramach wypożyczenia za 500 tysięcy euro, a potem definitywnie w promocyjnych warunkach za dwa miliony euro latem 2018 roku.

I właśnie ta obniżka sprawiła, że utytułowany klub z Hiszpanii zapewnił sobie wysoki procent od następnej sprzedaży.

Wspomniane źródło podkreśla, że Real Madryt zgarnąłby dodatkowe dwa miliony euro w ramach rekompensaty za wcześniej obniżoną kwotę transakcji oraz 30 procent z ostatecznej sumy ewentualnej nadchodzącej operacji.

Tym samym „Królewscy” mogą zarobić przynajmniej około dziesięć milionów euro, o ile Freiburg zdecyduje się sprzedać środkowego obrońcę lub obie strony nie znajdą porozumienia odnośnie przedłużenia współpracy.

Dużo w tej kwestii ma wyjaśnić się do końca kwietnia.

Lienhart zanotował trafienie w 34 występach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy