Real Madryt ubije kapitalny interes?! Chce ściągnąć gwiazdę w wielkiej promocji

2024-03-31 11:26:29; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Real Madryt ubije kapitalny interes?! Chce ściągnąć gwiazdę w wielkiej promocji Fot. SOPA Images/SIPA USA/PressFocus

Real Madryt skupia się obecnie na sprowadzeniu Kyliana Mbappé i Alphonso Daviesa. Negocjacje z Bayernem Monachium w sprawie tego drugiego zamierza rozpocząć od 25 milionów euro - zapewnia „AS”.

Alphonso Davies jest naciskany do podjęcia ostatecznej decyzji. Na jego odpowiedź czeka Bayern Monachium, który oferuje mu przedłużenie współpracy. Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada rozstanie.

Umowa Kanadyjczyka wygasa pod koniec czerwca 2025 roku, a co za tym idzie, przed Bawarczykami klaruje się jedna z ostatnich szans na sprzedaż. 

-  Teraz dostaliśmy ultimatum i mamy dać odpowiedź w ciągu dwóch tygodni, bo klub jest pod presją i potrzebował dużo czasu na reorganizację w zarządzie? To niesprawiedliwe - żalił się niedawno w rozmowie z „Bildem” agent Daviesa, Nick Huoseh.

- To bardzo ważny kontrakt w karierze Alphonso i musimy podjąć decyzję, nie wiedząc, kto będzie trenerem w przyszłym sezonie ani jak będzie wyglądał zespół. Dlatego uważamy, że dawanie ultimatum jest niesprawiedliwe i zdecydujemy pod koniec sezonu, gdy będziemy mieli więcej informacji - dodał.

Całej sytuacji przygląda się Real Madryt, który wedle niedawnych doniesień porozumiał się już z Daviesem w sprawie transferu. Teraz spróbuje odnieść sukces w negocjacjach z Bayernem, choć nie za wszelką cenę.

Jak zapewnia „AS”, „Królewscy” zamierzają wykorzystać wygasający kontrakt, oferując na wstępie 25 milionów z możliwością podbicia propozycji do 30 milionów euro. Nikt na Estadio Santiago Bernabeu nie myśli o 50 milionach, które chce zgarnąć monachijska drużyna.