Real Madryt wkracza do wielkiej rywalizacji z PSG o piłkarza za 60 milionów euro

2024-03-21 09:56:07; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Real Madryt wkracza do wielkiej rywalizacji z PSG o piłkarza za 60 milionów euro Fot. Cordon Press/SIPA USA/PressFocus
Redakcja
Redakcja Źródło: Fabrizio Romano

Real Madryt wciąż regularnie obserwuje Leny'ego Yoro, czyniąc z niego jeden z głównych celów w najbliższych oknach transferowych - przypomina Fabrizio Romano. To jednocześnie letni priorytet Paris Saint-Germain.

PSG piłkarza Lille próbowało już sprowadzić w trakcie zimowego okna transferowego. Nie udało się wówczas dojść do porozumienia, a 50-60 milionów euro okazało się kwotą zaporową. Nie można jednak wykluczyć, że wpływ na niepowodzenie rozmów miało stopniowo rosnące zainteresowanie Realu Madryt.

Latem kwota odstępnego powinna wynieść przynajmniej 60 milionów euro.

Yoro jest niezwykle już cenionym na transferowym rynku 18-letnim stoperem, który przebojem wdarł się do czołówki na pozycji w całej Ligue 1. Gra w zasadzie w każdym meczu, zbierając pochlebne opinie. Cechuje go duża mobilność, dobry odbiór i znakomita technika użytkowa. Wyprowadzenie piłki, tak niezbędne u gigantów, to jego specjalność. Całosezonowy wskaźnik skuteczności podań to u niego obecnie ponad 92%.

Yoro do Lille trafił w wieku dwunastu lat. Wcześniej reprezentował barwy mniejszych UJA Alfortville oraz Villeneuve d'Ascq Métropole. Już w 2022 roku zadebiutował w Ligue 1.

W sezonie 2023/2024 ma już na koncie 35 występów, w tym 25 w Ligue 1. Na arenie międzynarodowej na razie gra dla prowadzonej przez Thierry'ego Henry'ego reprezentacji Francji U-21, w której swój debiut zaliczył we wrześniu 2023 roku. W następnym cyklu eliminacyjnym można spodziewać się dla niego pierwszego powołania od selekcjonera seniorów, Didiera Deschampsa.

Interesy młodziutkiego Francuza reprezentuje oczywiście doskonale znany Florentino Pérezowi superagent Jorge Mendes.