„Real rozwinie się pod skrzydłami Beníteza”

„Real rozwinie się pod skrzydłami Beníteza”
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Real Madryt CF

Obrońca Realu Madryt Álvaro Arbeloa wypowiedział się na temat swojego szkoleniowca, Rafy Beníteza.

Doświadczony zawodnik "Królewskich" był podopiecznym hiszpańskiego trenera podczas dwuletniego pobytu w Liverpoolu w okresie od 2007 do 2009 roku. Arbeloa rozwinął wtedy swoje umiejętności, dzięki czemu ponownie trafił do składu madryckiego zespołu. 32-latek jest przekonany, że pracujący od czerwca w Realu szkoleniowiec pozytywnie wpłynie na jakość gry drużyny.

- Wiem, że to będzie bardzo trudne i postawiono przed nami spore wymagania, ale klub nie może sobie pozwolić na nic innego niż celowanie w zdobycie każdego trofeum. Benítez to bardzo metodyczny, pracowity i wymagający trener, który zapewnił nas, że osiągniemy więcej dzięki cięższej pracy i wysiłkowi. 

- Rafa to trener, który zostawił chyba największy ślad w mojej karierze. Dał mi możliwość gry w takim klubie jak Liverpool, szczególnie w czasie, kiedy walczył o mistrzostwo Premier League i w Lidze Mistrzów. Nie tylko dostałem dzięki temu  powołanie do reprezentacji, ale co najważniejsze - trener pomógł mi dostać się do Realu Madryt.

- Moją jedną motywacją są zwycięstwa. Chcę wygrać każdy mecz, nawet ten na treningu. Myślę, że moja ambicja łączy się z herbem, który noszę. Każdy gracz Realu powinien ją mieć - powiedział defensor.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy