Red Bull Salzburg celuje w zarobienie 100 milionów euro w jednym oknie. Trzecia wielka sprzedaż w drodze

Red Bull Salzburg celuje w zarobienie 100 milionów euro w jednym oknie. Trzecia wielka sprzedaż w drodze fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky | Salzburger Nachrichten

Mohamed Camara powinien w najbliższych dniach przenieść się z Red Bulla Salzburg do AS Monaco - przekonuje Florian Plettenberg ze Sky.

Utytułowana austriacka drużyna dała się poznać na przestrzeni ostatnich sezonów jako świetne miejsce do rozwoju dla utalentowanych zawodników, którzy potem za duże pieniądze przechodzą do silniejszych europejskich zespołów.

Do tej pory Red Bull Salzburg nie mógł się jednak pochwalić osiągnięciem bariery 100 milionów euro zarobionych na sprzedaży piłkarzy w trakcie jednego okna transferowego.

Wiele na to wskazuje, że w trwającym ulegnie to zmianie, ponieważ po zainkasowaniu blisko 33 milionów euro na odejściu Brendena Aaronsona do Leeds, 30 milionów euro na przejściu Karima Adeyemiego do Borussii Dortmund oraz kilku mniejszych sum z tytułu rozstania z innymi graczami szykuje się teraz do zakończenia współpracy z Mohamedem Camarą.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że bardzo mocno o sprowadzenie reprezentanta Mali zabiega AS Monaco, które upatruje w defensywnym pomocniku idealnego kandydata do załatania w drużynie luki po przeniesieniu się Auréliena Tchouameniego do Realu Madryt.

Wspomniany dziennikarz uważa, że negocjacje pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami postępują we właściwym kierunku i wkrótce powinny zakończyć się osiągnięciem pełnego porozumienia.

Z kolei „Salzburger Nachrichten” dodaje, że przedstawiciele „Byków” liczą na zainkasowanie 30 milionów euro na sprzedaży lidera środka pola, co pozwoliłoby im przekroczyć magiczną barierę 100 milionów euro zainkasowanych w tym oknie transferowym.

22-letni pomocnik trafił do Red Bulla Salzburg (formalnie do satelickiego klubu - FC Liefering) z rodzimego AS Real Bamako w styczniu 2018 roku.

Do pierwszej kadry austriackiego zespołu został włączony przed startem sezonu 2019/2020. Od tego czasu wystąpił w 76 meczach, notując trzy trafienia oraz siedem asyst, co przełożyło się na wygranie trzech mistrzostw i pucharów kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy