Reinier przechodzi do Realu Madryt

Reinier przechodzi do Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | AS | UOL Esporte

Hiszpańskie oraz brazylijskie media nie mają wątpliwości, że Reinier jeszcze podczas styczniowego okna transferowego trafi do Realu Madryt.

17-latek od kilku miesięcy znajdował się na radarach takich ekip jak Manchester City czy Paris Saint-Germain, a w pewnej chwili wydawało się nawet, że Brazylijczyk dołączy do Atlético Madryt, jednak „Los Rojiblancos” nie byli zainteresowani wykładaniem 70 milionów euro (wówczas tyle wynosiła jego klauzula odstępnego) za piłkarza o podobnych walorach co João Félix. W efekcie temat transferu na Wanda Metropolitano upadł, co postanowili wykorzystać „Królewscy”.

Madrytczycy za sprawą Juniego Calafata w ostatnim czasie zdominowali rynek brazylijski, a doskonale obrazują to transfery Viníciusa Júniora oraz Rodrygo Goesa. Teraz z kolei wysłannik klubu przyczynił się do następnego angażu wschodzącej gwiazdy.

„Los Blancos” niezwykle szybko przeszli do działania i po wyrażeniu chęci do przeprowadzki przez Reiniera i jego otoczenie, rozpoczęli oni rozmowy z Flamengo. „AS”, „Marca”, jak również media z Kraju Kawy, nie mają już żadnych wątpliwości, że to właśnie wicelider tabeli LaLiga zapewnił sobie kupno ofensywnego pomocnika.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Real Madryt ma zapłacić nie 35, a 30 milionów euro, z czego 80% tej kwoty trafi na konto obecnego pracodawcy zawodnika, a pozostała suma zostanie rozdzielona pomiędzy 17-latka oraz jego agentów. Pomimo wypracowanego konsensusu oficjalnego komunikatu w tej sprawie powinniśmy oczekiwać najwcześniej 19 stycznia, gdyż właśnie tego dnia mierzący 185 centymetrów wzrostu gracz obchodzi 18. urodziny.

Wstępnie ma on zasilić barwy rezerw madryckiej ekipy, a gdy już przystosuje się w większym stopniu do futbolu europejskiego, najprawdopodobniej awansuje do pierwszego zespołu. Wcześniej jednak hiszpańskie obywatelstwo uzyskać musi Vinícius Júnior.

Reinier w nie tak dawno zakończonym sezonie uzbierał 15 występów, które okrasił sześcioma trafieniami i dwoma kluczowymi podaniami.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy