Rekordowy mandat dla piłkarza z Premier League

Rekordowy mandat dla piłkarza z Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Brytyjskie media piszą o dotkliwej karze nałożonej na jednego z zawodników grających na co dzień w Premier League.

25-letni zawodnik Southampton, Mario Lemina, dostał mandat w wysokości 96 tysięcy funtów, a więc ponad 450 tysięcy złotych (zgodnie z obecnymi przepisami kierowcy w Anglii mogą być karani równowartością nawet 175 procent swoich tygodniowych zarobków). M.in. Sky Sports pisze, że to prawdopodobnie największa grzywna za występek drogowy przyznana do tej pory w Wielkiej Brytanii.

Problemy Leminy zaczęły się wtedy, gdy zarejestrowano jadący z nadmierną prędkością jego samochód. Policja parokrotnie się z nim kontaktowała, ale piłkarz ignorował wszelkie pisma. 25-latek do dzisiaj utrzymuje, że nie wie, kto feralnego dnia prowadził jego auto, dając do zrozumienia, że mógł to być on, brat bądź kuzyn.

Koniec końców na właściciela samochodu nałożono wspomnianą grzywną, a także wlepiono mu 18 punktów karnych. Wcześniej miał ich już 21. W efekcie tego otrzymał on roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Lemina zagrał w tym sezonie we wszystkich czterech spotkaniach ligowych Southampton. W meczu z Evertonem (1:2) defensywny pomocnik zanotował asystę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy