Rekordowy mecz GKS-u Tychy z Legią Warszawa

2023-11-02 23:03:49; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Rekordowy mecz GKS-u Tychy z Legią Warszawa Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Dziennik Zachodni

Mecz Pucharu Polski z Legią Warszawa zaowocował rekordową frekwencją na stadionie w Tychach.

Kilka godzin temu GKS Tychy informował o sprzedaży wszystkich dostępnych biletów na spotkanie Pucharu Polski z Legią Warszawa. Jak przekazano, do pojawienia się na trybunach stadionu klubu z województwa śląskiego uprawnionych było 13 639 osób.

Finalnie kibice przyszli w liczbie 13 218. To rekord na stadionie GKS-u.

Jak można przeczytać na łamach „Dziennika Zachodniego”, w 2015 roku na mecz 1. FC Köln przybyło 13 000 sympatyków. W 2016 starcie z GKS-em Katowice obserwowało z kolei 11 489 osób.

Rekordowa widownia nie przełożyła się na korzystny wynik dla tyszan. Już w 10. minucie prowadzenie przyjezdnym z Warszawy dał Blaž Kramer. Niedługo później do siatki trafił Marc Gual, a dzieło jeszcze w pierwszej połowie zwieńczył Słoweniec.

Legia wygrała 3:0 i awansowała do 1/8 finału krajowego pucharu. GKS pożegnał się z rozgrywkami. Zespół prowadzony przez Dariusza Banasika może teraz w pełni skupić się na rywalizacji w I lidze. W jej tabeli zajmuje aktualnie drugie miejsce. Do Odry Opole traci dwa punkty.