Rekordowy mecz GKS-u Tychy z Legią Warszawa

Rekordowy mecz GKS-u Tychy z Legią Warszawa fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Dziennik Zachodni

Mecz Pucharu Polski z Legią Warszawa zaowocował rekordową frekwencją na stadionie w Tychach.

Kilka godzin temu GKS Tychy informował o sprzedaży wszystkich dostępnych biletów na spotkanie Pucharu Polski z Legią Warszawa. Jak przekazano, do pojawienia się na trybunach stadionu klubu z województwa śląskiego uprawnionych było 13 639 osób.

Finalnie kibice przyszli w liczbie 13 218. To rekord na stadionie GKS-u.

Jak można przeczytać na łamach „Dziennika Zachodniego”, w 2015 roku na mecz 1. FC Köln przybyło 13 000 sympatyków. W 2016 starcie z GKS-em Katowice obserwowało z kolei 11 489 osób.

Rekordowa widownia nie przełożyła się na korzystny wynik dla tyszan. Już w 10. minucie prowadzenie przyjezdnym z Warszawy dał Blaž Kramer. Niedługo później do siatki trafił Marc Gual, a dzieło jeszcze w pierwszej połowie zwieńczył Słoweniec.

Legia wygrała 3:0 i awansowała do 1/8 finału krajowego pucharu. GKS pożegnał się z rozgrywkami. Zespół prowadzony przez Dariusza Banasika może teraz w pełni skupić się na rywalizacji w I lidze. W jej tabeli zajmuje aktualnie drugie miejsce. Do Odry Opole traci dwa punkty.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy