Reprezentacja Polski. Brzęczek po zwycięstwie z Łotwą: W pewnym momencie przestaliśmy realizować ustawienie taktyczne

Reprezentacja Polski. Brzęczek po zwycięstwie z Łotwą: W pewnym momencie przestaliśmy realizować ustawienie taktyczne fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: TVP

Reprezentacja Polski wygrała 3-0 z Łotwą po trzech bramkach Roberta Lewandowskiego, jednak selekcjoner Jerzy Brzęczek nie był w pełni zadowolony.

- Najważniejsze jest dla nas to zwycięstwo i trzy punkty, bez straty bramki. Bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. Później, od 25.-30. minuty, przestaliśmy po części realizować ustawienie taktyczne. To spowodowało, że w końcówce pierwszej połowy przeciwnicy mieli stałe fragmenty gry. Podstawowym celem było jednak zwycięstwo. Teraz czas na szybki odpoczynek, regenerację i już w niedzielę czeka nas kolejny bardzo ważny mecz - powiedział Brzęczek dla TVP.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Macedonią Północną, a ewentualne zwycięstwo w tym meczu da nam awans na Mistrzostwa Europy w przyszłym roku.

- Macedończycy wygrali ze Słoweńcami. Sytuacja w grupie jest dla nas bardzo korzystna, ale musimy doceniać przeciwnika. Wiemy, że to niewygodny rywal. Gramy na własnym stadionie. Liczymy na kibiców. Mam nadzieję, że będzie to dobry i skuteczny mecz.

Trener chciał też wyróżnić Sebastiana Szymańskiego, który zadebiutował w pierwszym składzie i zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

- Trzeba wyróżnić tego najmłodszego. Sebastian pokazał, że ma niesamowite umiejętności, serce i zmysł do gry. Cieszę się, że przejście z reprezentacji młodzieżowej do seniorskiej jest tak szybkie. Nie ma żadnych kompleksów. Polska piłka będzie miała dużo radości z jego gry.

***

Polska jest liderem grupy G. W siedmiu spotkaniach zdobyła 16 punktów, co daje jej trzy punkty przewagi nad drugą Austrią i pięć nad trzecią Macedonią Północną.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy