Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz ma już skład na baraż ze Szwecją. Zagramy trójką środkowych obrońców

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz ma już skład na baraż ze Szwecją. Zagramy trójką środkowych obrońców fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner Czesław Michniewicz wyjawił na konferencji prasowej poprzedzającej mecz barażowy ze Szwecją kilka szczegółów dotyczących taktyki obranej na spotkanie decydujące o naszym awansie na Mistrzostwa Świata.

„Biało-Czerwoni” dopracowują ostatnie szczegóły odnoszące się do rozpoczynającej 29 marca o godzinie 20:45 rywalizacji ze Szwecją na Stadionie Śląskim w Chorzowie o bilet na tegoroczny mundial w Katarze.

Przed jego rozpoczęciem sztabowi szkoleniowemu przyszło zmierzyć się z szeregiem mniejszych lub poważniejszych problemów wynikających z niedyspozycji poszczególnych piłkarzy. Ostatecznie, spośród wszystkich graczy biorących udział w zgrupowaniu, w nadchodzącym meczu nie wystąpią tylko Bartosz Salamon i Arkadiusz Milik. Pozostali zawodnicy mają być do dyspozycji selekcjonera Czesława Michniewicza.

W związku z tym 52-letni trener pokusił się o wyjawienie kilku taktycznych szczegółów odnoszących się do wtorkowego pojedynku.

- Od początku zakładaliśmy, że ze Szwecją zagramy trójką środkowych obrońców. Tak chcieliśmy zagrać z Rosją i takie ustawienie było w meczu ze Szkocją. Mamy problemy, bo wypadł Salamon, ale mamy alternatywy, by grać trójką obrońców. W meczu będą różne fazy, czasami będzie to trójka, czasami dwójka i my będziemy chcieli stosować taki system w najbliższym meczu. Nie odchodzimy od trójki - stwierdził opiekun kadry i dał w ten sposób do zrozumienia, że nadal będziemy trzymać się opcji z trzema środkowymi defensorami.

- Moim marzeniem byłoby, żeby na pozycji lewego wahadłowego i półlewego obrońcy występowali zawodnicy typowo lewonożni. Nie wszystko udaje się jednak zrealizować. Zagramy w ustawieniu, o jakim wspominałem. A co do personaliów, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zawodnicy znają już skład - dodał Michniewicz i jednocześnie zasugerował, że od pierwszej minuty nie zobaczymy Arkadiusza Recy czy Tymoteusza Puchacza predysponowanych do gry na wspomnianej pozycji. Od pewnego czasu spekuluje się, że wystąpi na niej Bartosz Bereszyński, nominalny prawy obrońca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy