Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz myśli o powołaniu jeszcze jednego piłkarza

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz myśli o powołaniu jeszcze jednego piłkarza fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Interia.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz udzielił wywiadu Interii.pl, w którym odniósł się między innymi do kontuzji, które trapią jego zespół i ewentualnych dodatkowych powołań.

Reprezentacja Polski boryka się z kłopotami kadrowymi, bo jeszcze przed zgrupowaniem z zespołu wypadli Karol Świderski oraz Maciej Rybus, z kolei po starciu przeciwko Szkocji (1-1), do gry nie są zdolni Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon. Pod znakiem zapytania stoją także występy Krzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego.

Z tego powodu w mediach pojawiły się spekulacje na temat ewentualnych dodatkowych powołań do drużyny narodowej. Głos w sprawie w rozmowie z Interią.pl postanowił zabrać selekcjoner Czesław Michniewicz.

- Jedynym zawodnikiem, o którym myślimy, jest Jakub Kamiński. Będę rozmawiał na ten temat z selekcjonerem U-21 Maćkiem Stolarczykiem, na pewno spotkamy się w Katowicach. Zobaczę, jak wyglądał czwartkowy mecz z Izraelem w wykonaniu Kuby. Wiem, że zdobył bramkę, ale nasi trenerzy, którzy to spotkanie widzieli, mówili, że nie był to rewelacyjny występ w jego wykonaniu. Przydałby nam się jednak ktoś, kto ożywiłby grę. Na skrzydłach mamy: Michalaka, Płachetę i Frankowskiego. Zobaczymy, na kogo postawimy. Ewentualnie moglibyśmy wziąć z młodzieżówki Kamila Piątkowskiego, ale na razie raczej o tym nie myślimy - przyznał.

Były trener między innymi Legii Warszawa został także zapytany o problemy związane z potencjalnymi kontuzjami.

- Nie mam żadnego mętliku w głowie. Staram się szukać rozwiązania. Na tym skupiliśmy się ze sztabem. Po meczu ze Szkocją rozmawialiśmy bardzo długo. Narzekanie nic nie pomoże. Mamy jeszcze wielu piłkarzy do wyboru. Na niektórych pozycjach, jak napastnicy, jest wprawdzie niewesoło, ale nie ma paniki - dodał.

Mecz reprezentacji Polski przeciwko Szwecji zaplanowano na najbliższy wtorek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy