Reprezentacja Polski do lat 17 odpadła z Mistrzostw Europy [WIDEO]

2024-05-30 18:57:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Reprezentacja Polski do lat 17 odpadła z Mistrzostw Europy [WIDEO] Fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Polacy odpadli z Mistrzostw Europy do lat 17 po porażce 1:2 z Portugalią w ćwierćfinale

Reprezentacja Portugalii bój o półfinał rozpoczęła z wysokiego C, co przyczyniło się do strzelenia bramki przez Eduardo Felicíssimo już w piątej minucie spotkania.

Polacy nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i w 34. minucie do siatki rywali trafił Michael Izunwanne. Napastnik urodzony w Austtrii strzelił już czwartą bramkę na turnieju. Tym samym wspiął się na ex aequo pozycję lidera strzelców turnieju. Tyle samo trafień mają Mikey Moore z Anglii, Ondrej Penxa z Czech oraz Oghenetejiri Adejenughure z Austrii. Czesi i Austriacy pożegnali się już z turniejem, Anglicy swój ćwierćfinał jeszcze mają przed sobą.

Portugalczycy ponownie wyszli na prowadzenie w 59. minucie za sprawą Rodrigo Mory.

Pod koniec meczy Polacy byli bardzo zdeterminowani, aby doprowadzić do wyrównania. Niestety w kluczowych momentach nasi rodacy popełniali proste błędy i zachowywali się nerwowo. Cały czas drużynę w grze trzymał bramkarz Górnika Zabrze Mateusz Jeleń. Nasza reprezentacja nie była jednak w stanie umieścić futbolówki w siatce po raz drugi i to nasi oponenci pozostają na Cyprze dłużej.

Portugalczycy w półfinale zagrają ze zwycięzcy spotkania Włochy - Anglia. W drugim półfinale rywalizować będą drużyny narodowe Serbii oraz Danii.