Reprezentacja Polski: Gorąco wokół Paulo Sousy. Były naciski na zwolnienie Portugalczyka

Reprezentacja Polski: Gorąco wokół Paulo Sousy. Były naciski na zwolnienie Portugalczyka fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jakub Seweryn I Sport.pl

Po poniedziałkowej porażce reprezentacji Polski z Węgrami w eliminacjach Mistrzostw Świata (1:2) w PZPN-ie i wokół Paulo Sousy zrobiło się gorąco - pisze Jakub Seweryn na łamach Sport.pl.

Polacy mierzyli się wczoraj z Węgrami bez kilku ważnych zawodników. W kadrze nie było Roberta Lewandowskiego, któremu Paulo Sousa dał odpocząć, czy Kamila Glika. Absencja tego drugiego była efektem kartkowego zagrożenia przed marcowymi barażami o awans na mundial. Paru innych graczy usiadło na ławce rezerwowych. Większość tych, którzy pojawili się na murawie, niestety zawiodła.

Jak informuje Seweryn, porażka, a szczególnie styl gry, który do niej doprowadził, wywołał w Polskim Związku Piłki Nożnej złość. Po ostatnim gwizdku parę wpływowych osób będących przy prezesie Cezarym Kuleszy miało domagać się zwolnienia Sousy już teraz - przed barażami.

Do tej pory Kulesza wspierał selekcjonera, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że czuje on rozgoryczenie i wątpliwości. Decyzje personalne Sousy i ich efekt nie spodobały się prezesowi. Polska drużyna najprawdopodobniej nie będzie rozstawiona w barażach. Oprócz aspektów sportowych (chociaż biorąc pod uwagę system baraży, każda ścieżka będzie trudna) chodzi o finanse. Związek może stracić kilkanaście milionów złotych na braku organizacji meczu barażowego u siebie.

Sprawa nie jest przesądzona, ale Seweryn dodaje, że mimo dużej złości ludzi ze związku Sousa raczej nie zostanie w najbliższym czasie zwolniony.

Losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy