Reprezentacja Polski: Kadry Łotwy i Macedonii Północnej na październikowe mecze

Reprezentacja Polski: Kadry Łotwy i Macedonii Północnej na październikowe mecze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LFF | FFM

Selekcjonerzy Łotwy i Macedonii Północnej ogłosili nazwiska piłkarzy powołanych na spotkania eliminacyjne Euro 2020, w których obie reprezentacje zmierzą się między innymi z Polską.

„Biało-Czerwoni” rozpoczną kolejną serię gier o punkty w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w 2020 roku od wyjazdowego starcia z Łotwą (10 października o godz. 20:45).

Nasz najbliższy przeciwnik nie może zaliczyć trwających eliminacji do udanych w swoim wykonaniu, ponieważ w dotychczas sześciu rozegranych meczach poniósł sześć porażek i zdobył tylko jednego gola w pojedynku przeciwko Macedonii Północnej (1:3).

Teraz piłkarzom z Łotwy będzie niezwykle trudno zanotować pozytywny rezultat w meczu z Polską, ale zawodnicy znani z występów na boiskach naszej Ekstraklasy pokazali już na PGE Narodowym, że potrafią przez dłuższy czas skutecznie bronić się przed atakami drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Poniżej prezentujemy kadrę naszego przeciwnika, w której znalazło się aż jedenastu piłkarzy grających obecnie lub w przeszłości na polskich boiskach.

Łotwa po starciu z Polską zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Izraelem (15 października o godz. 20:45)

KADRA ŁOTWY

Bramkarze: Andris Vaņins (FC Zürich), Pāvels Šteinbors (Arka Gdynia), Roberts Ozols (Riga FC).

Obrońcy: Mārcis Ošs (Neuchâtel Xamax), Kaspars Dubra (FK Ołeksandrija), Vitālijs Maksimenko (NK Olimpija), Vitālijs Jagodinskis (RFS Ryga), Antonijs Černomordijs (Riga FC), Igors Tarasovs (Spartaks Jūrmala), Raivis Jurkovskis (FK Liepāja).

Pomocnicy: Jānis Ikaunieks (FK Liepāja), Daniels Ontužāns (Bayern Monachium), Ritvars Rugins (Riga FC), Oļegs Laizāns (Riga FC), Boriss Bogdaškins (FK Valmiera), Roberts Savaļnieks (RFS Ryga), Mārtiņš Ķigurs (FK Liepāja), Dāvis Ikaunieks (RFS Ryga), Kristers Tobers (FK Liepāja), Andrejs Cigaņiks (RFS Ryga), Vladimirs Kamešs (Riga FC), Ēriks Punculs (FK Valmiera).

Napastnicy: Roberts Uldriķis (FC Sion), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Deniss Rakels (Riga FC), Vladislavs Fjodorovs (Riga FC), Artūrs Karašausks (Páfos FC).

„Biało-Czerwoni” wrócą do kraju po pojedynku z Łotwą i rozpoczną przygotowania do meczu przeciwko Macedonii Północnej (13 października o godz. 20:45), która wcześniej zmierzy się jeszcze ze Słowenią (10 października o godz. 20:45).

Ekipa z Bałkanów prezentuje się zdecydowanie lepiej od naszego pierwszego przeciwnika w trwających eliminacjach i po dotychczas sześciu rozegranych meczach zgromadziła na swoim koncie osiem punktów, które pozwalają jej nadal liczyć się w grze o zajęcie miejsca premiowanego awansem do gry w głównej fazie Euro 2020.

Dlatego teraz przystąpi niezwykle zmotywowana do nadchodzących spotkań, w których wystąpi między innymi znany z występów w Legii Warszawa - Ivan Tričkovski.

KADRA MACEDONII PÓŁNOCNEJ

Bramkarze: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Dejan Iliev (ŠKF Sereď), Damjan Šiškovski (FK Rabotnički).

Obrońcy: Visar Musliu (Fehérvár FC), Egzon Bejtulai (FK Škendija 79), Kire Ristevski (Újpest), Stefan Ristovski (Sporting CP), Ǵoko Zajkov (Royal Charleroi SC, Kristijan Toševski (FK Vardar).

Pomocnicy: Enis Bardi (Levante UD), Arijan Ademi (Dinamo Zagrzeb), Boban Nikolov (Fehérvár FC), Stefan Spirovski (Hapoel Tel Awiw), Ezǵan Alioski (Leeds United FC), Elif Elmas (Napoli), Marjan Radeski (FK Škendija 79), Ljupčo Doriev (FK Akademija Pandev).

Napastnicy: Goran Pandev (Genoa), Ivan Tričkovski (AÉK Larnaka), Ilija Nestorovski (Udinese Calcio), Aleksandar Trajkovski (RCD Mallorca), Krste Velkoski (FK Sarajevo), Vlatko Stojanovski (Nîmes).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy