Reprezentacja Polski na 70% zagra z nimi w barażach

Reprezentacja Polski na 70% zagra z nimi w barażach fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: We Global Football

Konto We Global Football w mediach społecznościowych wyliczyło, że najbardziej prawdopodobnym półfinałowym rywalem reprezentacji Polski o awans na EURO 2024 będzie Estonia.

W poniedziałkowy wieczór zostaną rozwiane niemal wszystkie wątpliwości dotyczące wyglądu naszej ścieżki barażowej o zameldowanie się na Mistrzostwach Europy.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że naprzeciw sobie staną drużyny Czech i Mołdawii oraz Włoch i Ukrainy. Korzystne dla nas są pozytywne rezultaty dla pierwszych wymienionych ekip.

Wówczas uzyskają one bezpośredni awans na imprezę organizowaną przez Niemcy i, co za tym idzie, nie spotkamy się z nimi na żadnym etapie play-offów.

Szanse na to są bardzo duże, ponieważ We Global Football wyliczyło, że naszym najbardziej prawdopodobnym półfinałowym rywalem w walce o bilet na EURO 2024 będzie Estonia (70,34%), czyli najlepszy zespół z ostatniej dywizji Ligi Narodów.

W dalszej kolejności moglibyśmy trafić ewentualnie na Walię (25,69%). Aby tak się jednak stało, to Czesi muszą utrzymać przewagę nad Mołdawią poprzez wygranie lub zremisowanie swojego meczu i... Włosi zaliczyć wpadkę z Ukrainą.

Jednocześnie we wtorek nie mogłaby się potkać Chorwacja, bo wtedy trafilibyśmy na ekipę z Półwyspu Apenińskiego (0,9%).

Jeżeli poniedziałkowe rezultaty będą po naszej myśli, to nie możemy czuć się jeszcze pewni gry w półfinale baraży z Estonią przez wspomnianą drużynę z Bałkanów, której remis lub porażka z Armenią przy jednoczesnej wygranej Walii nad Turcją spowodowałby, że przyszłoby nam się zmierzyć z Finlandią, Ukrainą lub Islandią (0,79%).

Najmniej prawdopodobny wariant zakłada naszą ponowną potyczkę z Czechami (0,7%). Stanie się on realny w przypadku awansu Mołdawii oraz przegrania bezpośredniego awansu przez Chorwację lub Włochy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy