Reprezentacja Polski: Na 98 procent z tym zespołem zagramy w półfinale barażów o EURO 2024

Reprezentacja Polski: Na 98 procent z tym zespołem zagramy w półfinale barażów o EURO 2024 fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AbsurDB [Twitter]

Reprezentacja Polski w przyszłym roku weźmie udział w barażach o EURO 2024 i prawdopodobnie rywalem podopiecznych Michała Probierza będzie Estonia - wyliczył na Twitterze użytkownik AbsurDB.

Reprezentacja Polski była faworytem grupy eliminacji do EURO 2024. Wydawało się, że "Biało-czerwoni" w cuglach zameldują się na głównej imprezie.

Ostatecznie jednak zajęliśmy w zestawieniu dopiero trzecie miejsce, co przekłada się na udział w barażach.

Te dopiero w przyszłym roku, a najpierw towarzyski mecz z Łotwą.

Zarówno działacze PZPN-u, jak i podopieczni Michała Probierza powoli wybiegają już w przyszłość i zastanawiają się, z kim przyjdzie nam mierzyć się w marcu. Decydujące może okazać się wtorkowe starcie Chorwacji z Armenią.

Jeśli drużyna Zlatko Dalicia upora się z przeciwnikiem, wtedy czeka nas teoretycznie prostsza ścieżka awansu. Nad tematem pochylił się na Twitterze znany z wyliczeń prawdopodobieństwa, użytkownik AbsurDB.

Z jego ustaleń wynika, że praktycznie na pewno zagramy z Estonią.

„Szansa, że naszym półfinałowym rywalem będzie:

Estonia - 98%

Ukraina <1%

Finlandia <1%

Islandia <1%

Nasza szansa na wyeliminowanie w półfinale:

Estonia 92%

Ukraina 41%

Finlandia 70%

Islandia 85%

Mamy zatem 91% szans na awans do finału (65%, jeśli Chorwacja wejdzie do baraży, 92%, jeśli nie wejdzie)” - zaznacza.

W dalszej części wspomniane źródło zastrzegło, że jeśli Chorwaci awansują na imprezę bezpośrednio, wtedy nasze szanse na udział w turnieju to 45,5 procent.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak liczyć na dobrą dyspozycję podopiecznych Zlatko Dalicia. Początek starcia tej ekipy z Armenią o 20:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy