Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki

Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Andrij Szewczenko może na ostatniej prostej wyprzedzić Adama Nawałkę w wyścigu o fotel selekcjonera reprezentacji Polski - poinformował Kuba Seweryn z Sport.pl.

Prezes Cezary Kulesza przyznał na łamach „WP SportoweFakty”, że telenowela związana z ogłoszeniem nazwiska następcy Paulo Sousy dobiegnie końca 31 stycznia.

Wiele osób jeszcze dziś przypuszczało, że tego dnia nowym-starym opiekunem „Biało-Czerwonych” zostanie Adam Nawałka, który praktycznie od momentu zakończenia współpracy z Portugalczykiem był wymieniany jako jeden z głównych polskich kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji narodowej.

Teraz jednak Kuba Seweryn z Sport.pl przekonuje, że pojawiająca się ostatnio w mediach opcja Andrija Szewczenki nie jest absolutnie zmyślona, ponieważ Ukrainiec ma za sobą pozytywną rozmowę odbytą z przedstawicielem PZPN-u i doszedł z nim do wstępnego porozumienia w kwestii objęcia sterów nad naszą kadrą.

Co prawda legenda Milanu jest obecnie formalnie związana z Genoą, gdzie została przed tygodniem odsunięta od sprawowania funkcji pierwszego trenera z uwagi na odnoszenie przez klub niezadowalających rezultatów.

Z tego też względu musi w pierwszej kolejności ustalić warunki rozstania z ekipą z Serie A, a to nie będzie takie proste, ponieważ umowa obowiązująca do 30 czerwca 2024 roku gwarantuje mu łącznie nawet sześć milionów euro.

„Rossoblu” będą chcieli z pewnością wykorzystać zainteresowanie Polski usługami 45-latka do możliwie jak najkorzystniejszego dla siebie definitywnego rozstania z Szewczenką, który nie zrezygnuje tak łatwo z należnych pieniędzy.

Na tym jednak kłopoty związane z ewentualnym zatrudnieniem Ukraińca się nie kończą, ponieważ PZPN musiałby spełnić jego oczekiwania sięgające 2,3-2,5 miliona euro, a nie jak wcześniej informowano 3 milionów euro.

59-letni działacz zdaje sobie z tego sprawę i ma na to skuteczne rozwiązanie - pokrywanie tylko części pensji Szewczenki z ramienia związku. Pozostała część byłaby wypłacana z tytułu zawartych umów sponsorskich.

Legenda Milanu pracowała już na takiej zasadzie w rodzimej kadrze, a i u nas taki zabieg był stosowany przy okazji zatrudnienia Leo Beenhakkera.

Co w takiej sytuacji z Adamem Nawałką? On ma pozostawać opcją rezerwową, bo jeżeli 45-latek nie rozwiąże umowy z Genoą i do dojdzie do pełnego porozumienia z PZPN-em, to wówczas właśnie doświadczony trener obejmie ponownie stery nad reprezentacją Polski na niespełna dwa miesiące przed starciem barażowym z Rosją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy