Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony”

Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” fot. Gints Ivuskans / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RMF FM | Polityka

Sytuacja wokół polskiej reprezentacji jest gorąca. Niestety, nie na wskutek sportowych emocji, lecz w związku z obietnicą pokaźnej premii od rządu. Najnowsze doniesienia sugerują, że żadnych dodatków za mundial dla kadry nie będzie. 

Nieoczekiwanie tuż po meczu z Francją nad reprezentacją Polski zawisła gęsta atmosfera. Podopieczni Czesława Michniewicza pożegnali się z Mistrzostwami Świata na etapie fazy pucharowej, co stanowiło główny cel naszej katarskiej delegacji.

Po zakończonej konfrontacji z obrońcami tytułu na światło dzienne wyciekł rzekomy konflikt selekcjonera z kapitanem Robertem Lewandowskim. Napastnik FC Barcelony zresztą jeszcze podczas pomeczowego wywiadu wbił szpilkę w postać 52-latka, krytykując niejako jego defensywne podejście do gry.

Prawdziwa bomba wybuchła na wskutek artykułu Antoniego Bugajskiego w „Przeglądzie Sportowym”. Ten opisał rzekomą scysję między wspomnianą dwójką odnośnie podziału premii od polskiego rządu. Mateusz Morawiecki ze świtą mieli rzekomo zobowiązać się do zapłaty nawet 30 milionów złotych kadrze, która awansowała z grupy.

Ewentualna premia już wcześniej budziła kontrowersje, lecz od tego momentu jej temat rozgrzewał cały kraj.

Jak się okazało, Polski Związek Piłki Nożnej faktycznie otrzyma pewne dofinansowanie, rzekomo niezależne od poczynań zawodników w Katarze. Środki te mają zostać jednak przeznaczone na rozwój młodzieży i wsparcie całego środowiska piłkarskiego.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek, przyznaje, że PZPN otrzyma pieniądze. Polityk zapewnia jednak, iż temat premii zależnej od awansu powstał na wskutek zwykłego nieporozumienia.

- Jeżeli uważnie wsłuchiwaliśmy się w słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, który mówił jednoznacznie, że te środki miały być przeznaczone na szkolenie młodych piłkarzy, na w ogóle wsparcie całego środowiska piłkarskiego, no to myślę, że w tym sensie te 30 milionów miały być dedykowane piłkarzom na takich zasadach - oznajmił rzecznik PIS-u.

- Dlatego nie rozumiem tego całego larum, zwłaszcza że wczoraj rzeczywiście rzecznik rządu zabrał w tej sprawie bardzo jednoznaczne stanowisko. Rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży - na to miały być przeznaczone te pieniądze. Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony, natomiast celem rządu jest utworzenie funduszu wsparcia piłki nożnej.

W mediach w całej sprawie panuje ogromny rozgardiasz. Popularny dziennikarz Mateusz Borek informował nawet, że Robert Lewandowski spotka się osobiście z premierem Mateuszem Morawieckim w celu poruszenia palącej kwestii. Oczywiście, do spotkania nie dojdzie. Snajper „Dumy Katalonii” rozpoczął swój długi urlop, udając się na wakacje.

Krzysztof Berenda z RMF24.pl informuje, że ostatecznie żadnej premii dla piłkarzy nie będzie. Kontrowersyjne rozmowy premiera z kapitanem też nie dojdą do skutku.

„Bum! Nie będzie na razie żadnego spotkania Mateusza Morawieckiego z Robertem Lewandowskim (może kiedyś tam). I nie będzie 30 mln zł nagrody od Premiera dla piłkarzy za mundial” - napisał dziennikarz zajmujący się sferą biznesową.

***

Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie

Reprezentacja Polski: „Afera premiowa” z trzecią wersją zdarzeń. Wściekły Cezary Kulesza

Zamieszanie z wielką premią dla reprezentacji Polski. Rzecznik rządu komentuje, a Cezary Kulesza reaguje

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy