Reprezentacja Polski: Problem Brzęczka przed meczem ze Słowenią. Kontuzja Glika

Reprezentacja Polski: Problem Brzęczka przed meczem ze Słowenią. Kontuzja Glika fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sportowe Fakty

Kamil Glik doznał urazu, który wyklucza go z gry przeciwko Słowenii, o czym donoszą Sportowe Fakty.

W piątkowy wieczór na stadionie w Lublanie naprzeciw siebie staną jedenastki reprezentacji Słowenii i Polski. Faworytem tego starcia będą podopieczni Jerzego Brzęczka, którzy przystąpią jednak do tej potyczki poważnie osłabieni.

Selekcjoner nie będzie mógł bowiem skorzystać z Kamila Glika. Defensor boryka się bowiem od kilku dni z urazami mięśnia czworogłowego i stawu skokowego. Po przylocie na zgrupowanie od razu przeszedł badania.

- Jego stopa była mocno przeciążona, bo upadek, którego doznał przy okazji meczu ligowego, był poważny. On jest jednak niesamowitym wojownikiem, dlatego grał do końca — powiedział Brzęczek.

Początkowo wydawało się, że środkowy obrońca wróci do treningów we wtorek. Nikt tak naprawdę nie dopuszczał do siebie innych myśli. Ostatecznie jednak uraz ukazał się na tyle poważny, że ryzyko w postaci występu nie jest opłacalne.

Na ten moment ciężko ferować, kto zagra za niego. Wydaje się, że naturalnym kandydatem do zastąpienia Glika jest świetnie radzący sobie na boiskach ligi tureckiej, Michał Pazdan. W kadrze znajduje się również inny zawodnik, który może grać w tym miejscu, a więc Krystian Bielik. Dla młodego piłkarza z Konina ewentualny występ byłby debiutem w reprezentacyjnym trykocie.

Początek piątkowego meczu o godzinie 20:45.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy