Reprezentacja Polski: Przewidywany skład na mecz z Łotwą

Reprezentacja Polski: Przewidywany skład na mecz z Łotwą fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy | Sport.pl | WP SportoweFakty

Jerzy Brzęczek szykuje cztery zmiany w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Łotwą w ramach eliminacji Euro 2020 w porównaniu do ostatniego starcia przeciwko Austrii (0:0).

„Biało-Czerwoni” zmierzą się w czwartkowy wieczór z Łotwą w siódmej serii spotkań kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Reprezentacja Polski zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie po dotychczas rozegranych meczach, ale w ostatnich dwóch pojedynkach dopisała do swojego dorobki zaledwie jeden punkt i z tego też powodu nie może już sobie pozwolić na kolejne potknięcia, które mogą ją kosztować utratę znakomitej pozycji.

Świadomy tego stanu rzeczy jest Jerzy Brzęczek, który na wyjazdowy starcie z outsiderem naszej grupy planuje dokonać czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do spotkania przeciwko Austrii (0:0).

Dwie pierwsze są wymuszone i dotyczą pozycji bramkarza oraz skrzydłowego, gdzie kontuzjowanych Łukasza Fabiańskiego i Dawida Kownackiego zastąpią Wojciech Szczęsny oraz Sebastian Szymański.

W przypadku pozostałych roszad dziennikarze „Przeglądu Sportowego”, Sport.pl i „WP SportoweFakty” są zgodni, że na lewą obronę powróci Maciej Rybus, który tym samym umożliwi Bartoszowi Bereszyńskiemu powrót na prawą stronę defensywy. To drobne przetasowanie spowoduje, że na ławkę rezerwowych trafi Tomasz Kędziora.

W linii pomocy ma się natomiast pojawić Mateusz Klich, który po meczu przerwy ponownie zagości w pierwszej jedenastce drużynie narodowej i zajmie w środku pola miejsce Krystiana Bielika.

Początek spotkania z Łotwą zaplanowano na godzinie 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na spotkanie ze Słowenią wg „Przeglądu Sportowego”, Sport.pl i „WP SportoweFakty”:

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy