Reprezentacja Polski U-21: Tylko dwa zagraniczne powołania na listopadowe mecze [OFICJALNIE]

2023-10-27 14:58:41; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Reprezentacja Polski U-21: Tylko dwa zagraniczne powołania na listopadowe mecze [OFICJALNIE] Fot. Rafal Rusek / PressFocus

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił zagraniczne powołania Adama Majewskiego do reprezentacji U-21 na mecze z Izraelem i Niemcami.

Adam Majewski zdecydował się powołać na listopadowe spotkaniatylko dwóch piłkarzy grających na co dzień poza Polską. Mowa oJakubie Kałuzińskim oraz Szymonie Włodarczyku.

Pierwszy z nich występuje w Antalyasporze. W tym sezonie czterokrotnie wybiegał na murawy tureckiej ekstraklasy, borykając się w międzyczasie z problemami zdrowotnymi. 20-letni defensywny pomocnik do tej pory rozegrał w młodzieżówce osiem meczów. Ostatnio nie był powoływany właśnie przez uraz.

Włodarczyk to zawodnik Sturmu Graz. W czwartkowym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy z Atalantą (2:2) wykorzystał rzut karny, notując ósme trafienie w tym sezonie. Bilans 20-letniego napastnika w drużynie narodowej U-21 to dziewięć meczów i cztery gole. W październiku wystąpił w spotkaniach ze Słowacją i Estonią.

Polski zespół z dorobkiem dziewięciu punktów przewodzi tabeli grupy D eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2025.

Starcia z Izraelem i Niemcami odbędą się w ramach kwalifikacji. Pierwsze zostanie rozegrane 17 listopada w Łodzi, a drugie - cztery dni później w Essen.

Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski U-21 na mecze z Izraelem i Niemcami:

Jakub Kałuziński (Antalyaspor);
Szymon Włodarczyk (Sturm Graz).