Reprezentacja Polski U-21 uległa Niemcom. Oto sytuacja w tabeli

Reprezentacja Polski U-21 uległa Niemcom. Oto sytuacja w tabeli fot. Artur Kraszewski / APPA / PressFocus

Reprezentacja Polski do lat 21 udanie rozpoczęła mecz z Niemcami, ale ostatecznie przegrała z nimi 1:3.

Reprezentacja Polski U-21 otworzyła eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2025 czterema zwycięstwami, pokonując Kosowo, dwukrotnie Estonię oraz Izrael. Zdobycie 12 punktów cieszyło, ale wiadomo było, że prawdziwym testem będą grupowe mecze z Niemcami.

Wtorkowe spotkanie między drużynami w Essen rozpoczęło się dobrze dla polskiego zespołu. W 24. minucie do siatki trafił bowiem Ariel Mosór, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Rakoczego. Podopieczni Adama Majewskiego grali odważnie i wydawało się, że mogą wywieść z trudnego terenu cenne punkty.

Niestety w drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. Najpierw wyrównał Eric Martel. W 80. minucie prowadzenie dał im Nick Woltemade, a chwilę później Kacpra Tobiasza pokonał jeszcze Merlin Röhl.

Polska drużyna zanotowała tym samym pierwszą porażkę w eliminacjach i pozostała z 12 „oczkami” na koncie w tabeli grupy D. Niemcy mają ich tyle samo, ale rozegrali mecz mniej. Trzecia Bułgaria ma dziewięć punktów, ale ona ma za sobą już sześć spotkań.

Awans na turniej finałowy uzyskają zwycięzcy grup, a także trzy najlepsze ekipy z drugich miejsc. Pozostałe powalczą w barażach.