Reprezentacja Polski: Wiadomo, co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego

2024-06-10 22:43:42; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Reprezentacja Polski: Wiadomo, co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Robert Lewandowski musiał przedwcześnie opuścić boisko w starciu z Turcją z powodu urazu. Informacje o stanie zdrowotnym kapitana reprezentacji Polski przekazał Mateusz Borek.

„Biało-Czerwoni” wygrali w pierwszym meczu kontrolnym przed EURO 2024 z Ukrainą 3:1. Niestety, zwycięstwo zostało okupione problemami zdrowotnymi.

Jak już wiadomo, z powodu kontuzji łąkotki Michał Probierz nie mógł umieścić w ostatecznej kadrze Arkadiusza Milika.

Kilku zawodników zmagało się z dolegliwościami mięśniowymi. Najwięcej wątpliwości pojawiło się wokół Tarasa Romanczuka, którego występ w pierwszych meczach fazy grupowej turnieju stoi pod sporym znakiem zapytania.

Towarzyska konfrontacja z Turcją przysporzyła Michałowi Probierzowi następnych problemów.

Już w 19. minucie poniedziałkowego starcia murawę musiał opuścić Karol Świderski, który w niefortunny sposób celebrował gola.

***

Pierwsze informacje w sprawie stanu zdrowia Karola Świderskiego. Tyle ma potrwać przerwa

***

Kilkanaście minut później niezbędna była druga wymuszona zmiana - Kacper Urbański zastąpił Roberta Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji poczuł w pewnym momencie ból. Po rozmowie ze sztabem medycznym usiadł na ławce rezerwowych.

Wiele wskazuje na to, że uraz snajpera FC Barcelony nie jest poważny.

- Robert Lewandowski poczuł ukłucie i poprosił o zmianę zachowawczą. Nie jest to jakiś większy uraz. Zdecydowano wspólnie, że Robert trafi na ławkę rezerwowych. Sztab medyczny i trenerski, zdecydował, że opuszcza boisko, aby nie ryzykować - przekazał Mateusz Borek.