Reprezentacja Polski: Znamy sędziego meczu z Meksykiem na Mistrzostwach Świata [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski: Znamy sędziego meczu z Meksykiem na Mistrzostwach Świata [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

FIFA poinformowała, że sędzią głównym meczu Polski z Meksykiem na mundialu będzie Chris Beath.

38-letni Chris Beath jest Australijczykiem. Najwięcej meczów w dotychczasowej karierze (187) sędziował w rodzimej ekstraklasie. Oprócz tego pracował przy spotkaniach Azjatyckiej Ligi Mistrzów, azjatyckiej części eliminacji Mistrzostw Świata czy na igrzyskach olimpijskich.

Asystować mu będą jego rodacy Anton Shchetinin oraz Ashley Beecham. Na czwartego arbitra wybrano Stéphanie Frappart.

Jeśli chodzi o system VAR, będzie za niego odpowiadał kolejny Australijczyk - Shaun Evans. Wspierać go będzie międzynarodowe grono, a mianowicie Nicolás Gallo z Kolumbii, Martín Soppi z Urugwaju oraz Juan Soto z Wenezueli.

Spotkanie pomiędzy Meksykiem a Polską zostanie rozegrane we wtorek na Stadium 974 w Dosze. Jego start zaplanowano na 17:00. Wcześniej, bo o 11:00 rozpocznie się pierwszy mecz w grupie C pomiędzy Argentyną a Arabią Saudyjską.

Już w niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie mistrzostw pomiędzy Katarem a Ekwadorem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy