Reprezentant Kostaryki bohaterem. Uratował człowieka przed popełnieniem samobójstwa!

Reprezentant Kostaryki bohaterem. Uratował człowieka przed popełnieniem samobójstwa! fot. Martin Rosales (Facebook)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Diario Extra | Martín Rosales | Deportivo Saprissa

Johan Venegas zapobiegł tragicznemu zdarzeniu na moście Lindora w San Antonio de Belén i uratował tajemniczego mężczyznę od popełnienia samobójstwa.

Media w Kostaryce rozpisują się na temat bohaterskiego czynu napastnika Deportivo Saprissa.

31-letni zawodnik zauważył w trakcie podróży samochodem podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który siedział na barierce i zdawał się szykować do wykonania samobójczego skoku z mostu.

Reprezentant kraju postanowił się zatrzymać i bez chwili zawahania zbliżył się do tajemniczej osoby w celu odbycia z nią rozmowy. Ten moment został uchwycony przez przyjaciela Martína Rosalesa, który podróżował w przeciwnym kierunku i także zatrzymał swój pojazd, aby zobaczyć, co się stało.

Świadek zdarzenia opublikował kilka zdjęć z tego zdarzenia na swoim profilu na Facebooku i bez wchodzenia w szczegóły przyznał, że piłkarz odwlekł mężczyznę od pomysłu targnięcia się na swoje życie.

„Mój przyjaciel zrobił zdjęcie telefonem komórkowym, na którym widać jak Venegas przekonuję mężczyznę do porzucenia myśli o popełnieniu samobójstwa. Dzięki Johan, że przebrałeś się za bohatera. Niech Bóg cię błogosławi!” - czytamy na profilu Rosalesa.

Jego publikacja została szybko rozpowszechniona i zyskała sobie olbrzymią aprobatę społeczeństwa, co skłoniło przedstawicieli klubu do opublikowania krótkiego oświadczenia, w którym potwierdzili zaistniałe zdarzenie.

„Deportivo Saprissa pragnie w szczególny sposób wyróżnić i uhonorować czyn naszego zawodnika Johana Venegasa, który w całkowicie bezinteresowny sposób uratował człowieka od popełnienia samobójstwa i tym samym wykazał się wartościami, które powinny przeważać w naszym społeczeństwie” - poinformował zespół.

Szczegóły całego zajścia nie zostały ujawnione, ale „Diario Extra” przekonuje, że tajemniczy mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie z powodu problemów finansowych. Doświadczony piłkarz odwlekł go nie tylko od tego pomysłu, ale także zaoferował mu pomoc w znalezieniu pracy i zabrał go do swojego samochodu po tym, jak się uspokoił.

Media w Kostaryce poinformowały także, że dzień przed tym zdarzeniem pięć osób z podobnych względów odebrało sobie życie. Cztery z nich się powiesiły, a jedna strzeliła sobie w głowę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy