Rewolucja w Milanie? Latem dojdzie do poważnego wietrzenia

Rewolucja w Milanie? Latem dojdzie do poważnego wietrzenia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Calciomercato.com

Latem może dojść do dużych zmian w kadrze Milanu.

„Rossoneri” cały czas zajmują czwarte miejsce w tabeli Serie A. Podopieczni Gennaro Gattuso mają na koncie 56 punktów i wyprzedzają tylko o jedno „oczko” Romę. Cel mediolańczyków jest jasny - awans do Ligi Mistrzów. Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcie, z klubem może pożegnać się jednak wielu zawodników.

Lista jest naprawdę długa. Jak pisze portal Calciomercato.com, Milan po zakończeniu sezonu opuści zapewne Antonio Donnarumma, który już zimą wzbudzał zainteresowanie Olympiakosu.

Jeśli chodzi o obrońców, z klubu odejdzie najprawdopodobniej Ivan Strinić, który od zeszłego roku nie zadebiutował w barwach „Rossonerich”. Bardzo możliwe, że Milan nie przedłuży wygasających 30 czerwca umów z Ignazio Abate i Cristiánem Zapatą, a mediolańczycy zastanawiają się też nad przydatnością Diego Laxalta.

Kontrakty wygasają również Riccardo Montolivo, Andrei Bertolacciemu, a także José Mauriemu i zapewne cała trójka pożegna się z San Siro. Przyszłość Francka Kessiégo będzie zależała od tego, jakie oferty wpłyną za niego do klubu, a ten podobno jest skłonny pożegnać się też z Suso, który od dawna wzbudza zainteresowanie wielu zespołów.

Wszystko wskazuje więc na to, że latem dojdzie w Mediolanie do sporej rewolucji i wcale nie musi przeprowadzić jej Gattuso, którego pozycja w klubie już od pewnego czasu nie jest mocna.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy