Robert Lewandowski chciał pomóc. To przekazał sztabowi Michała Probierza w meczu z Austrią

2024-06-24 23:37:14; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Robert Lewandowski chciał pomóc. To przekazał sztabowi Michała Probierza w meczu z Austrią Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Robert Lewandowski w meczu przeciwko Austrii nie mógł zagrać w pełnym wymiarze czasowym, ale i tak czuł się odpowiedzialny za wynik zespołu. Do tego stopnia, że chciał wspomóc sztab szkoleniowy swoimi radami, co było widać w trakcie transmisji. Co przekazał kapitan? O tym informują Meczyki.pl.

Reprezentacja Polski walczyła dzielnie, ale już po dwóch kolejkach pożegnała się z udziałem w EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza najpierw przegrali z Holandią 1-2, by następnie ulec Austrii 1-3.

Szczególnie boli druga z tych porażek, bo wydawało się, że to właśnie przeciwko tej ekipie możemy upatrywać swoich szans w kontekście awansu do fazy pucharowej. Rywal okazał się jednak bezwzględy i to on ma szansę, by zameldować się w 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Polsce pozostał natomiast ostatni mecz przeciwko Francji i wygląda na to, że zaprezentujemy się w nim w podstawowym składzie. Wszystko po to, by rozpocząć przygotowania do Ligi Narodów.

Niektórzy wracają jednak myślami do ostatniego starcia z Austrią. W nim po kontuzji na boisko wrócił Robert Lewandowski. Choć pojawił się na placu dopiero w drugiej połowie, to jeszcze przy okazji pierwszej części rywalizacji starał się wspierać zespół. Kamery uchwyciły sytuację, gdzie napastnik FC Barcelony przekazywał swoje uwagi asystentowi Michała Probierza, Sebastianowi Mili. O co chodziło? O tym opowiedział Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

- Robert przekazał swoje uwagi Sebastianowi Mili. Nasi środkowi pomocnicy - Bartosz Slisz i Jakub Piotrowski - byli zbyt bardzo rozbiegani. Powinni bardziej trzymać się swoich pozycji. Powstawały wolne przestrzenie. Zwłaszcza na pozycji numer sześć, czyli Slisz, który powinien stać bliżej stoperów i zabezpiczać - stwierdził.

- Lewandowski mocno interesuje się taktyką. Jest doświadczonym zawodnikiem i miał w swojej karierze wielkich trenerów: Guardiola, Flick, Ancelotti czy Klopp.

- Po chwili funkcjonowanie środka pola się poprawiło. „Bild” dodał nawet artykuł na temat tego, że Ralf Rangnick wygrał walkę taktyczną nie z Probierzem, a właśnie Lewandowskim, pokazując zdjęcie z naszej ławki.