Robert Lewandowski poza dziesiątką w plebiscycie na polskiego sportowca roku

Robert Lewandowski poza dziesiątką w plebiscycie na polskiego sportowca roku fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Trwa Gala Mistrzów Sportu. Wiadomo już, że w czołowej dziesiątce plebiscytu „Przeglądu Sportowego” w kategorii wyłaniającej sportowca roku w naszym kraju nie ma Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski znajdował się w czołowej dziesiątce plebiscytu „Przeglądu Sportowego” wyłaniającego najlepszego polskiego sportowca roku 12 razy z rzędu, co jest rekordem. Triumfował w 2015, 2020 oraz 2021 roku. 12 miesięcy temu uplasował się na trzeciej lokacie za Igą Świątek oraz Bartoszem Zmarzlikiem.

Tym razem nie ma go nawet w dziesiątce. Co prawda ostatnie miesiące z pewnością nie należą do najlepszych w jego karierze, do takich im daleko, ale mimo wszystko można mówić o zaskoczeniu.

Poprzedni sezon napastnik zakończył z tytułem mistrza Hiszpanii i koroną króla strzelców LaLigi, ale w obecnym zdobył na razie tylko dziewięć bramek, licząc wszystkie rozgrywki. Zapewne swoje zrobiło też to, jak wiodło się reprezentacji Polski z nim w składzie.

W 2023 roku zanotowała ona kilka porażek z niżej notowanymi rywalami i zajmując trzecie miejsce w tabeli eliminacyjnej grupy E, nie wywalczyła bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy 2024. O promocję będzie musiała bić się w barażach.

Najlepsza dziesiątka plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na sportowca roku 2023 (kolejność alfabetyczna):

Hubert Hurkacz (tenis);
Natalia Kaczmarek (lekkoatletyka);
Martyna Klatt i Helena Wiśniewska (kajakarstwo);
Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska (szermierka);
Adrian Meronk (golf);
Wojciech Nowicki (lekkoatletyka);
Aleksander Śliwka (siatkówka);
Iga Świątek (tenis);
Bartosz Zmarzlik (żużel);
Piotr Żyła (skoki narciarskie).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy