Robert Lewandowski przesądził o losach awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. FC Barcelona lepsza od Napoli [WIDEO] fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus

FC Barcelona pokonała Napoli (3:1) w ramach rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Decydującego gola na wagę awansu do następnej fazy turnieju strzelił Robert Lewandowski.

Podopieczni Xaviego nie zawiedli oczekiwań samego trenera oraz katalońskich kibiców. Po pierwszym pojedynku na Stadio Diego Armando Maradona pozostawał pewien niedosyt, gdyż z przebiegu rywalizacji mistrz Hiszpanii zasługiwał na lepszą zaliczkę niż bramkowy remis.

Barça weszła w mecz jak po swoje. Wystarczyło 17 minut, aby wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Wynik otworzył Fermín López po asyście od Raphinhi. Później Brazylijczyk obsłużył podaniem João Cancelo.

Kontaktowe trafienie jeszcze na kwadrans przed zejściem do szatni na przerwę zanotował Amir Rrahmani po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji.

Gracze Francesco Calzony nieustannie próbowali wyrównać rachunki, naciskając domowników na ich połowie, ale ostatnie słowo należało jednak do Barcelony, a konkretniej bardzo dobrego porozumienia między duetem Sergi Roberto-Robert Lewandowski. Obaj weszli w pole karne rywala, Hiszpan zagrał krótko do Polaka, a temu nie pozostało nic innego, jak załadować futbolówkę do pustej bramki.

To trzecia bramka zdobyta przez kapitana „biało-czerwonych” w trwającej edycji.

Gospodarze znaleźli się w najlepszej ósemce Ligi Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2018/2019.