Roberto De Zerbi: Chcę poprowadzić znów Szachtar - nawet bez Brazylijczyków, nawet jeśli nie będzie w stanie wygrywać

Roberto De Zerbi: Chcę poprowadzić znów Szachtar - nawet bez Brazylijczyków, nawet jeśli nie będzie w stanie wygrywać fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Atak Rosji na Ukrainę doprowadził do zawieszenia rozgrywek w okupowanym kraju. Jednocześnie umowy piłkarzy oraz trenerów zostały zawieszone i mogą oni bez żadnych przeszkód wiązać się do 30 czerwca z innymi klubami. Tego nawet nie rozważa Roberto De Zerbi.

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Mając to na uwadze, runda wiosenna ukraińskiej Premier-Lihy w ogóle nie wystartowała, dlatego też swojej pracy wykonywać nie mógł De Zerbi.

Szkoleniowiec lidera tabeli ukraińskiej ekstraklasy zyskał nie tak dawno opcję tymczasowego poprowadzenia drużyny i pojawiły się już nawet pierwsze oferty, ale jak sam mówi, nie wyobraża sobie takiego scenariusza.

– W tej chwili czuję ogromną pustkę. Czuję się teraz gorzej niż w dniach, które spędziłem w bombardowanym Kijowie. Tam trzeba było coś zrobić: zorganizować ucieczkę dla nas i zawodników, porozmawiać z ambasadą. Tutaj nie możesz robić niczego – stwierdził w rozmowie z „La Gazzettą dello Sport”.

– Zgłaszały się do mnie drużyny z zagranicy, ale nie chciałem nawet o tym rozmawiać. Otrzymaliśmy pismo, z którego wynika, że klub nas zwolnił z umowy. Ale teraz nie mam do tego pasji. Nie wyobrażam sobie pracy w innej drużynie – zaznaczył.

– Spędziłem tam siedem miesięcy, a tego nie wymaże się w dziesięć dni. Wręcz przeciwnie: jeśli rozgrywki ligowe zostaną wznowione wcześniej czy później, chciałbym jeszcze przez rok pracować w Szachtarze, jeśli tylko nadal będą mnie chcieli – powiedział wprost.

– To mój priorytet. Poczekam, aż będzie okazja, żeby wrócić. Niezależnie od tego, jaka to będzie drużyna, nawet bez Brazylijczyków, nawet jeśli nie będzie ona w stanie wygrywać. To dla mnie ważne. Bo zmusili nas do przemieszczania się w pośpiechu niczym rzezimieszek, ale wykonaliśmy swoją pracę. Rzezimieszkami, bandytami są Rosjanie, którzy najechali ten kraj – uzupełnił, dając wyraźnie do zrozumienia, że czuje się zobowiązany do kontynuowania kariery w Szachtarze Donieck.

De Zerbi został zatrudniony przez „Górników” po wykonaniu świetnej pracy w Sassuolo Calcio, które prowadził przez trzy sezony.

Ukraiński zespół pod jego wodzą rozegrał 30 spotkań i wygrał aż 20 z nich, przegrywając pięć razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy