Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League

Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Roberto Firmino w Serie A? To możliwy scenariusz, bo zainteresowanie graczem Liverpoolu przejawia AS Roma - informuje „Corriere dello Sport”. Tam mógłby zastąpić Tammy'ego Abrahama.

Roberto Firmino ma ważny kontrakt z Liverpoolem do 30 czerwca 2023 roku. Już teraz wiadomo, że nie zostanie przedłużony, bo Brazylijczyk wspólnie z władzami angielskiego klubu doszli do wniosku, że ten poszuka dla siebie nowych wyzwań.

Do tej pory jego nazwisko przewijało się w kontekście wielu renomowanych ekip jak między innymi FC Barcelona, Atlético Madryt czy Real Madryt oraz drużyny z Premier League. Bardzo możliwe jednak, że obierze on zupełnie inny kierunek.

Według informacji, które podaje „Corriere dello Sport”, Firmino jest rozpatrywany jako potencjalne wzmocnienie AS Romy.

Działacze tego klubu liczą, że zespół awansuje do Ligi Mistrzów i powoli rozglądają się za potencjalnymi transferami. Priorytetem wydaje się zasilenie ofensywy, bo kto wie, czy nie odejdzie Tammy Abraham.

Chelsea zastrzegła sobie możliwość pierwokupu zawodnika i w obliczu kłopotów, z jakimi zmagają się „The Blues”, Graham Potter może poprosić o sprowadzenie Anglika.

Wtedy AS Roma planuje ruszyć po wspomnianego Firmino, który ze swoim ogromnym doświadczenie mógłby okazać się dla José Mourinho ogromną wartością.

Roberto Firmino trafił na Anfield z Hoffenheim latem 2015 roku. W tym sezonie rozegrał łącznie 29 meczów, a jego dorobek to dziesięć bramek oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy