Roberto Firmino z niespodziewanym transferem? W grze dwa nowe zespoły

Roberto Firmino z niespodziewanym transferem? W grze dwa nowe zespoły fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tom Bogert

Roberto Firmino nie musi kontynuować kariery w Europie po opuszczeniu Liverpoolu. Brazylijczyk cieszy się też zainteresowaniem ze strony przynajmniej dwóch ekip z Major League Soccer - uważa Tom Bogert.

Doświadczony napastnik uznał, że po ośmiu latach spędzonych na Anfield nadszedł najwyższy czas na to, by zasmakował rywalizacji w nowym miejscu.

Z tego też powodu odrzucił możliwość przedłużenia wygasającego kontraktu z „The Reds” i zaczyna powoli rozglądać się za kolejnym pracodawcą.

31-letni zawodnik nie narzeka na tym polu na brak zainteresowania, bo zdążył już zostać powiązany z ewentualną przeprowadzką do Realu Madryt, Atlético Madryt, Interu Mediolan, Juventusu, Milanu czy Galatasaray. Ponadto on sam miał także zaoferować swoje usługi Barcelonie.

Wszystkie powyższe opcje odnoszą się do pozostania Roberto Firmino w Europie. Nie można jednak wykluczyć, że wielokrotny reprezentant Brazylii przystanie na opcję kontynuowania przygody z futbolem na innym kontynencie.

Tom Bogert uważa nawet, że kilka klubów z Major League Soccer przejawia chęć do pozyskania napastnika.

Wśród nich znajdują się St. Louis City oraz Los Angeles FC. Teoretycznie większe szanse na ściągnięcie doświadczonego piłkarza mogą mieć ci pierwsi, gdzie dyrektorem sportowym jest Lutz Pfannenstiel, który swego czasu miał okazję współpracować ze snajperem Liverpoolu w Hoffenheim.

Firmino nie będzie śpieszył się z podjęciem jakiejkolwiek decyzji odnośnie najbliższej przyszłości w nadchodzących tygodniach. Obecnie więcej wskazuje jednak na to, że na razie nie myśli o opuszczeniu Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy