Rodzina Sofyana Amrabata ma już dla niego idealny klub. „Tylko to sobie wyobraźcie”

2022-12-10 13:45:55; Aktualizacja: 1 rok temu
Rodzina Sofyana Amrabata ma już dla niego idealny klub. „Tylko to sobie wyobraźcie” Fot. Andrew Surma/SIPA USA/PressFocu
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: L’Équipe

Soyfan Amrabat to jeden z największych wygranych Mistrzostw Świata 2022. W kolejce ustawiają się po niego giganci europejskiej piłki. Korzystając z okazji, brat piłkarza Fiorentiny polecił go Paris Saint-Germain.

Jeśli mówimy o niespodziankach podczas trwającego czempionatu, trudno nie wymienić w tym miejscu Maroka. Ta drużyna odprawiła z kwitkiem Hiszpanów, pokonując uprzednio Belgię.

Dziś Sofyan Amrabat i spółka podejmą Portugalię, stając przed szansą awansu do półfinału.

Jednym z zawodników, którego będziemy obserwować z podwójną uwagą, jest wspomniany defensywny pomocnik.

26-latek trafił na celownik Liverpoolu, a pierwsze rozmowy już ponoć miały miejsce.

Brat gracza Fiorentiny widziałby go jednak w innym klubie, o czym opowiedział na łamach „L’Équipe”.

– Mistrzostwa Świata są warte uwagi projektów z Ligi Mistrzów. Sofyan przyciąga wzrok. On bardzo dobrze pasowałby do PSG. Tylko wyobraźcie go sobie z Verrattim, pfff... Zatem Nasser Al-Khelaïfi, jeśli czytasz moje słowa, weź mojego brata – powiedział.

Nasser Al-Khelaïfi to oczywiście prezydent mistrza Francji. Jednocześni pełni on rolę łącznika między właścicielami klubu a drużyną.

Wracając do Amrabata, w przeszłości oglądaliśmy go w Feyenoordzie Rotterdam czy Club Brugge. Od trzech lat gra w „Violi”, a jego dorobek to 78 występów i gol.