2024-06-15 21:31:13; Aktualizacja: 5 dni temu
Rollercoaster w pierwszym kwadransie. Trzy bramki w meczu Włochy - Albania! [WIDEO] Fot. TVP Sport
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Pierwszy kwadrans spotkania Włochy -Albania był obfity w emocje. Do 16. minuty meczu padły trzy gole.

Wydawało się, że w starciu Włochów z Albanią to ci pierwsi będą dyktować warunki gry. W końcu na papierze prezentują się dużo lepiej, są także urzędującymi Mistrzami Europy.

Albania jednak od początku spotkania wyszła bez kompleksów i już w pierwszej minucie spotkania wykorzystali fatalny błąd Włochów.

„Squadra Azurra” miała rzut z autu na wysokości własnego pola karnego. Federico Dimarco wrzucił piłkę we własne pole karne do jednego ze swoich kolegów z formacji defensywnej. Alessandro Bastoni zawahał się jednak i nie wyruszył do piłki. Przechwycił ją Nedim Bajrami, który błyskawicznie uderzył na bramkę Gianluigi'ego Donnarummy. Piłka wpadła przy bliższym słupku niewiele poniżej poprzeczki.

Drużyna Luciano Spaletti'ego szybko rzuciła się do odrabiania strat. W 11. minucie Federico Dimarco i Lorenzo Pellegrini rozegrali na krótko rzut rożny, po czym piłkarz AS Romy dośrodkował piłkę w pole karne. Tam znalazł się Alessandro Bastoni, który umieścił piłkę w siatce.

Ekipa z Półwyspu Apenińskiego nie zamierzała się zatrzymywać i dążyła do wyjścia na prowadzenie. To zmaterializowało się dosyć szybko, gdyż już w 16. minucie strzałem z półwoleja zza 16-stki na prowadzenie Mistrzów Europy wyprowadził Nicolò Barella.

Włosi weszli więc w spotkanie bardzo słabo, od razu musząc odrabiać straty. Szybko jednak się pozbierali. Po golu na 2:1 wciąż nie poprzestawali z atakami, spychając Albanię do defensywy.

We wcześniejszym spotkaniu tej grupy Hiszpania wygrała z Chorwacją 3:0.