Rooney: Van Gaal najlepszym trenerem, z jakim kiedykolwiek pracowałem!

Rooney: Van Gaal najlepszym trenerem, z jakim kiedykolwiek pracowałem!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Wayne Rooney nieco zaskoczył i wyznał, że Sir Alex Ferguson wcale nie był najlepszym szkoleniowcem, z którym przyszło mu pracować.

Anglik miał okazję przez wiele lat rozwijać się pod czujnym okiem Fergusona i choć legendarny menedżer przez lata swojej kariery zasłużył na wiele słów pochwał, Rooney uważa, że pod pewnymi aspektami można znaleźć lepszych trenerów. W wywiadzie dla „Daily Mirror” napastnik DC United przyznał szczerze, że na najlepszego trenera trafił wtedy, gdy Manchester United zmagał się z problemami.

Po odejściu Szkota „Czerwone Diabły” nie potrafią wrócić do regularnych zwycięstw, co skutkuje kolejnymi zwolnieniami menedżerów. Nie inaczej było w przypadku Louisa van Gaala, zdaniem Rooneya zasługiwał on jednak na konkretniejszą szansę.

- Van Gaal był do tej pory najlepszym trenerem, z jakim współpracowałem. Na 100 procent - przyznał 33-latek.

- Jego umiejętności taktyczne, sposób, w jaki się przygotowuje do meczów i uwaga, którą przykuwa do najmniejszych detali, to po prostu niesamowite. Bardzo to ceniłem. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem. Van Gaal dobrze wie, że jego sposób pracy nie zawsze odpowiada piłkarzom. Powiedziałem mu o tym i trochę o tym porozmawialiśmy.

- Żałuję, że jego pobyt na Old Trafford skończył się w taki sposób. Na pewno wiem jednak jedną rzecz - wiele się od niego nauczyłem i sporo z tego wykorzystać w przyszłości, kiedy sam będę menedżerem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy