Rooney: Van Gaal najlepszym trenerem, z jakim kiedykolwiek pracowałem!

Rooney: Van Gaal najlepszym trenerem, z jakim kiedykolwiek pracowałem!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Wayne Rooney nieco zaskoczył i wyznał, że Sir Alex Ferguson wcale nie był najlepszym szkoleniowcem, z którym przyszło mu pracować.

Anglik miał okazję przez wiele lat rozwijać się pod czujnym okiem Fergusona i choć legendarny menedżer przez lata swojej kariery zasłużył na wiele słów pochwał, Rooney uważa, że pod pewnymi aspektami można znaleźć lepszych trenerów. W wywiadzie dla „Daily Mirror” napastnik DC United przyznał szczerze, że na najlepszego trenera trafił wtedy, gdy Manchester United zmagał się z problemami.

Po odejściu Szkota „Czerwone Diabły” nie potrafią wrócić do regularnych zwycięstw, co skutkuje kolejnymi zwolnieniami menedżerów. Nie inaczej było w przypadku Louisa van Gaala, zdaniem Rooneya zasługiwał on jednak na konkretniejszą szansę.

- Van Gaal był do tej pory najlepszym trenerem, z jakim współpracowałem. Na 100 procent - przyznał 33-latek.

- Jego umiejętności taktyczne, sposób, w jaki się przygotowuje do meczów i uwaga, którą przykuwa do najmniejszych detali, to po prostu niesamowite. Bardzo to ceniłem. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem. Van Gaal dobrze wie, że jego sposób pracy nie zawsze odpowiada piłkarzom. Powiedziałem mu o tym i trochę o tym porozmawialiśmy.

- Żałuję, że jego pobyt na Old Trafford skończył się w taki sposób. Na pewno wiem jednak jedną rzecz - wiele się od niego nauczyłem i sporo z tego wykorzystać w przyszłości, kiedy sam będę menedżerem.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy